Підвищення клієнтоорієнтованості суду позитивно вплине на довіру до судової системи — Олексій Сальніков

19:14, 15 мая 2021
За його словами, «аби суд відповідав сучасним реаліям у сфері послуг – необхідно глибоке розуміння й ефективне задоволення потреб користувачів судових послуг працівниками апарату суду».
Підвищення клієнтоорієнтованості суду позитивно вплине на довіру до судової системи — Олексій Сальніков
Джерело фото: dsa.court.gov.ua

Тимчасово виконуючий обов’язки Голови Державної судової адміністрації України Олексій Сальніков 14 травня взяв участь у конференції на тему «Клієнтоорієнтований суд – нова реальність», організованій Проектом ЄС «Право-Justice» у рамках реалізації нової фази Ініціативи «Модельні суди», передає офіційний сайт ДСА.

Олексій Сальніков подякував експертам Проекту ЄС «Право-Justice» за плідну співпрацю та сказав: «Такий інструмент у судовому адмініструванні як клієнтоорієнтованість є достатньо новим. Аби суд відповідав сучасним реаліям у сфері послуг – необхідно глибоке розуміння й ефективне задоволення потреб користувачів судових послуг працівниками апарату суду. Підвищення клієнтоорієнтованості суду позитивно вплине на довіру до судової системи». Також тимчасово виконуючий обов’язки Голови ДСА України відзначив, що для того, аби якість надання судових послуг відповідала очікуванням  відвідувачів, дуже важливою складовою є внутрішня клієнтоорієнтованість, яка спрямована на працівників апарату суду. Олексій Сальніков побажав всім учасникам конференції бути активними, обмінюватись своїми новаціями та практиками з поліпшення клієнтоорієнтованості суду.

Головна міжнародна експертка з питань судової реформи Проекту ЄС «Право-Justice» Анна Адамська-Галлант у вітальному слові наголосила про те, що кожна людина, яка потрапляє до приміщення суду, повинна відчувати, що суд – це те місце, де вона отримає допомогу та якісні послуги. Детальніше зупинилась на розробках експертів Проекту: інтегрована рецепція суду та рекомендації з кращого використання простору в судах. Представляючи міжнародних експертів Проекту ЄС «Право-Justice», які є спікерами конференції, пані Анна сказала про те, що досвід реформування судів їхніх країн - Литви та Польщі є дуже подібним до українського. Саме тому українським судам буде корисно ознайомитись із практичним досвідом Литви та Польщі для поліпшення клієнтоорієнтованості суду.

Також із вітальним словом до учасників заходу звернулась проректор Національної школи суддів України Наталія Шукліна.

Міжнародна експертка Проекту ЄС «Право-Justice» Реда Мольєне виступила з презентацією на тему «Шлях від бюрократичної до клієнтоорієнтованої моделі суду». Про ключові моменти та важливі деталі клієнтоорієнтованого підходу у судах учасникам розповіла міжнародна експертка Проекту ЄС «Право-Justice» Жівілє Навіцкайте-Бабкін. З презентацією з питань доступу до правосуддя в умовах пандемії виступив міжнародний експерт Проекту ЄС «Право-Justice» Ярослав Гвіздак.

Наразі вже багато судів самостійно впроваджують ініціативи, застосовують нові практики в судовому адмініструванні, що спрямовані, зокрема на покращення як зовнішньої, так і внутрішньої клієнтоорієнтованості. Під час онлайн-конференції представники модельних судів презентували присутнім власні напрацювання з питань клієнтоорієнтованості.

Для судової системи дуже цінним та корисним є обмін та поєднання кращого міжнародного та українського досвіду з цих питань на, так званому, «Майданчику добрих практик» нової фази Ініціативи «Модельні суди».

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що проект ЄС підтримуватиме ДСА в запровадженні новацій у судах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Почему в Венецианской комиссии недовольны судебной реформой от Зеленского
Почему в Венецианской комиссии недовольны судебной реформой от Зеленского
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Ярослав Мельник
  Ярослав Мельник
  суддя Київського апеляційного суду
 • Віктор Мачульський
  Віктор Мачульський
  заступник голови Волинського окружного адміністративного суду
 • Віктор Братасюк
  Віктор Братасюк
  суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області
загрузка...