За яких умов можливе примусове виселення: ВС роз’яснив

15:26, 2 декабря 2018
Укладення договору оренди не є гарантом виселення.
За яких умов можливе примусове виселення: ВС роз’яснив
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Постановою Верховного Суду від 03.10.2018 року по справі № 682/139/17-ц про виселення з житлового будинку, було скасовано рішення другої інстанції та залишено в силі рішення першої інстанції яким у задоволені позовних вимог відмовлено.

Позивачем як власником будинку було укладено договір найму частини будинку із відповідачкою. Відповідно до умов договору найму попередивши за 3 місяці відповідача про дострокове розірвання договору проте, відповідачка із дітьми не звільнила частину будинку.

Апеляційною інстанцією скасовано рішення першої інстанції в частині позовних вимог та виселено без надання іншого жилого приміщення позивачку та іншу особу, як таких що не мають правових підстав для проживання у будинку. Проте, відмовлено у виселенні неповнолітнього сина, який є сином також позивача, а тому має право проживати у будинку батька.

Однак, ВС не погодився із позицією апеляційної інстанції та підтримав висновки районного суду щодо відсутності підстав для виселення відповідачів з житлового будинку, належного позивачу, оскільки позивач має інше житло, що спростовує його потребу у спірному житловому будинку. Крім того, йому не чиняться перешкоди у користуванні цим будинком, в якому також проживає та зареєстрований неповнолітній син позивача, який іншого житла немає.

 Із постановою Верховного Суду можна ознайомитись за посиланням.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде