КСУ розгляне питання про дострокове звільнення від довічного покарання

16:51, 4 декабря 2018
Заявник вважає, що відсутність механізму дострокового звільнення від довічного позбавлення волі порушує Конституцію України і Конвенцію про права людини.
КСУ розгляне питання про дострокове звільнення від довічного покарання

В середу, 5 грудня, об 11.00 Перший сенат Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розпочне розгляд справи за конституційною скаргою громадянина України Дмитра Крупка щодо відповідності Конституції України (конституційності) приписів частини першої статті 81, частини першої статті 82 Кримінального кодексу України (далі — Кодекс). Про це повідомляє прес-служба КСУ.

Згідно з приписами частини першої статті 81 Кодексу, до осіб, що відбувають покарання у вигляді виправних робіт, службових обмежень для  військовослужбовців, обмеження волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або позбавлення волі, може бути застосоване умовно-дострокове звільнення від відбування покарання; особу може бути умовно-достроково звільнено повністю або частково також від відбування додаткового покарання.

Відповідно до приписів частини першої статті 82 Кодексу, особам, що відбувають покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі, невідбуту частину покарання може бути замінено судом на більш м’яке покарання; у цих випадках більш м’яке покарання призначається в межах строків, установлених у Загальній частині Кодексу для такого виду покарання, і не повинне перевищувати невідбутого строку покарання, призначеного за вироком.

Заявник стверджує, що відсутність у Кодексі механізму дострокового звільнення від довічного позбавлення волі не узгоджується з Конституцією України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року (далі — Конвенція) та практикою Європейського суду з прав людини.

На думку заявника, він має право на «зменшуваність… довічного покарання та на реалістичну можливість звільнення… на підставі… прямої дії Конституції  та норми Конвенції незалежно від закріплення механізму його реалізації у законах України», а факт призначення йому довічного позбавлення волі «у країні, де не існує реалістичної перспективи звільнення від довічного ув’язнення суперечить гарантіям ст. 28 Конституції».

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що КСУ розгляне положення закону про оскарження рішень Нацбанку. Автор клопотання вважає, що в ст. 79 ЗУ «Про банки і банківську діяльність» звужене коло осіб, які можуть оскаржити рішення НБУ.

Також ми повідомляли, що КСУ вирішував, чи повинні активісти подавати електронні декларації. 4 грудня Велика Палата КСУ розглядала конституційність положень двох Законів України, що передбачають для громадських активістів декларування майна.

Ще раніше стало відомо, що КСУ розпочав розгляд конституційної скарги позафракційного нардепа Надії Савченко. Екс-льотчиця просить перевірити конституційність статті КПК України про обрання запобіжного заходу для осіб, підозрюваних у тероризмі.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Присяга судей Антикорсуда: что думают сами судьи о дальнейшей работе
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Наталья Половинкина
  Наталья Половинкина
  судья Черновицкого апелляционного суда
 • Константин Приходько
  Константин Приходько
  судья Киевского апелляционного суда
 • Наталья Шаптала
  Наталья Шаптала
  судья Конституционного Суда Украины
 • Анатолий Ясельский
  Анатолий Ясельский
  председатель Святошинского районного суда Киева
 • Ольга Чайкина
  Ольга Чайкина
  судья Дзержинского районного суда Кривого Рога