Незаконне тримання в одиночній камері: чи завжди має бути компенсація

14:44, 9 ноября 2020
Заявник стверджував, що не міг отримати компенсацію за незаконну ізоляцію, яка становила додаткове покарання разом із позбавленням волі.
Незаконне тримання в одиночній камері: чи завжди має бути компенсація

У випадку, коли національні органи виявили факт порушення прав особи під час переведення ув’язненого із загальних умов тримання під вартою до одиночної камери, моральні страждання треба все ж доводити. Про це зазначив Європейський суд з прав людини, який ухвалив рішення у справі «Стоян Крастев проти Болгарії» (заява № 1009/12), повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Під час відбування покарання Стоян Крастев посварився з іншим ув’язненим. І оскільки у в’язниці зростала напруженість, для уникнення заворушень адміністрація перевела Крастева до іншої в’язниці, де його помістили в одиночній камері на 14 днів.

Ув’язнений успішно оскаржив таке рішення в суді – там вирішили, що наказ про переведення був виданий без законних на те підстав.

Але коли Крастев подав позов про відшкодування шкоди через порушені права, адміністративні суди відхилили його, встановивши відсутність доказів серйозного порушення спокою та страждання ув’язненого.

Тоді він звернувся до ЄСПЛ. Посилаючись на статтю 5 §5 (право на свободу та безпеку / право на компенсацію) Конвенції, заявник стверджував, що не міг отримати компенсацію за незаконну ізоляцію, яка становила додаткове покарання разом із позбавленням волі.

Але суд у Страсбурзі констатував відсутність порушення конвенційних гарантій.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Європейський суд з прав людини оцінив вартість невиправданого обшуку в 10 тисяч євро.

Додамо, що ЄСПЛ постановив, чи є покарання судді за критику судової системи порушенням його свободи слова.

Також ЄСПЛ зазначив, що коли заявник помер, так і не дочекавшись рішення ЄСПЛ, існує можливість отримання присудженої компенсації спадкоємцями. Щоправда, для цього доведеться ініціювати перегляд судом цього рішення. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Что означает налоговая амнистия для граждан: комментируют народные депутаты
Что означает налоговая амнистия для граждан: комментируют народные депутаты
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна П'єнта
    Інна П'єнта
    суддя Хмельницького апеляційного суду
  • Ольга Склярук
    Ольга Склярук
    суддя Східного апеляційного господарського суду
загрузка...