Європейський суд з прав людини оцінив вартість невиправданого обшуку в 10 тисяч євро

18:03, 3 ноября 2020
Місцевий прокурор дозволив провести обшук у будинку для отримання будь-яких доказів.
Європейський суд з прав людини оцінив вартість невиправданого обшуку в 10 тисяч євро
Європейська правда

У рамках розслідування кримінальної справи правоохоронці провели обшук у житлі передбачуваного підозрюваного. Утім, жодних доказів здобуто не було, але національні суди вирішили, що слідча дія була цілком правомірною.

Ситуацію оцінював Європейський суд з прав людини у справі «Дорож проти Польщі» (№ 71205/11). Про це повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

У квітні 2011 року в громадських місцях трьох польських міст анонімно були розповсюджені листівки, що містили інформацію про заробітну плату мера м. Домброва-Тарновська та його фотокартки.

Під час розслідування інциденту поліцію поінформували, що Артур Дорож міг бути причетний до інциденту та начебто володів більшою кількістю листівок. Місцевий прокурор дозволив провести обшук у будинку Дорожа для отримання будь-яких доказів. Але за наслідками слідчої дії жодних листівок чи інших доказів знайдено не було.

Дорож подав цивільний позов, стверджуючи, що обшук, а відтак, і порушення його права на повагу до приватного життя та житла, не були достатньо обґрунтованими. Суди позов відхилили на тій підставі, що ця слідча дія була єдиним способом отримання доказів.

Тоді Дорож звернувся до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на ст. 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя, житла та листування) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, він скаржився на те, що обшук його житла не був ні пропорційним, ні необхідним з огляду на те, що національне законодавство не забороняло володіти листівками, а інформація, що міститься в них, була у відкритому доступі.

Суд у Страсбурзі констатував порушення статті 8 Конвенції та присудив 10 тис. євро відшкодування моральної шкоди.

Відомо, що при вирішенні питання щодо компенсації моральної шкоди за порушені права національні суди мають виходити із сум, присуджених Європейським судом з прав людини у подібних ситуаціях.

Із текстом пресрелізу рішення ЄСПЛ у справі «Дорож проти Польщі» (№ 71205/11) можна ознайомитися за посиланням.

Додамо, що ЄСПЛ постановив, чи є покарання судді за критику судової системи порушенням його свободи слова.

Також відомо, чи можна створити політичну партію на релігійній основі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Второе заседание Этического совета, ПРЯМОЙ ЭФИР
Второе заседание Этического совета, ПРЯМОЙ ЭФИР
Loading...
загрузка...