В Україні чинне законодавство допускає, що у людей можуть відібрати житло за комунальну заборгованість. Відповідна процедура в основному використовується як елемент залякування боржників, а не як справний і простий механізм стягнення боргів. Про це повідомляє «24 канал».
Юрист практики інтелектуальної власності, земельного права та виконавчого провадження Андрій Григоренко зазначає, що перш за все борг стягується з рахунків у банках і карткових рахунків. Якщо їх немає або недостатньо, гроші можуть стягнути з заробітної плати, пенсії або стипендії. Але якщо у боржника відсутні будь-які доходи, стягнення можна на належне йому майно. За словами юриста, це можуть бути об'єкти нерухомості, рухоме майно (транспортні засоби) або інше майно.
«Саме тоді існує потенційна можливість втратити житло. Виконавча служба може накласти арешт на майно боржника, списати гроші з його рахунків і примусово реалізувати його майно», — зазначила керівник практики судового представництва Наталія Жеманова.
Підставою для можливого накладення арешту на квартиру боржника є сума заборгованості не менше, ніж 20 мінімальних заробітних плат (на сьогоднішній день — 83,4 тисячі гривень).
Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» писала, що робити, якщо у платіжці вказана перевищена сума.
Також ми писали, що в Києві обговорили, як буде здійснюватись монетизація житлових субсидій.