У середу, 15 травня другий сенат Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розпочав розгляд справи за конституційною скаргою Рябчука Андрія Анатолійовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень п. 1 ч. 1, ч. 2 ст. 303 Кримінального процесуального кодексу України (далі — Кодекс). Про це повідомляє офіційний сайт КСУ.
Під час пленарного засідання було заслухано доповідь судді-доповідача у справі Михайла Запорожця щодо змісту конституційної скарги та підстав для відкриття конституційного провадження у справі. Суддя також повідомив, що на запити Суду щодо питань, порушених у конституційній скарзі, надійшли відповіді від органів державної влади та наукових установ.
«Як зазначив суддя-доповідач, А. А. Рябчук оспорює положення п. 1 ч. 1, ч. 2 ст. 303 Кримінального процесуального кодексу України, якими передбачено, що на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора:
На думку автора клопотання, внаслідок застосування судами оспорюваних положень ст. 303 Кодексу його як особу, права та законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування, позбавлено права на оскарження в судовому порядку «бездіяльності прокурора, яка полягає у незакритті кримінального провадження», порушено гарантовані Конституцією України права на повагу до його гідності (ст. 28), на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади (ст. 55), на захист (ст. 63), а також право на справедливий судовий розгляд, закріплене ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року.
Другий сенат завершив дослідження матеріалів справи на відкритій частині пленарного засідання і перейшов до закритої частини пленарного засідання для ухвалення рішення у справі», — йдеться у повідомленні.
Головував на пленарному засіданні заступник голови Конституційного Суду України Олександр Тупицький.
Раніше «Судово-юридична газета» писала, що КСУ відклав розгляд справи щодо закону про люстрацію.
Також ми писали, як працював Конституційний Суд України в 1997–2018 роках.