АРССУ наголошує на недопустимості знищення незалежності суду шляхом прийняття спірних законів: документ

16:55, 25 мая 2020
Суддівська спільнота ухвалила відповідну заяву.
АРССУ наголошує на недопустимості знищення незалежності суду шляхом прийняття спірних законів: документ
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

На Засіданні Правління АРССУ, що відбулось 23.05.2020 року, було схвалено заяву до Президента України, Прем’єр-міністра України та Голови Верховної ради України, у якій Асоціація наголошує на недопустимості знищення незалежності суду шляхом прийняття спірних та недосконалих законів. Про це повідомляє прес-служба АРССУ.

Так, у заяві наголошується, що, починаючи з каденції Президента В.Ющенка суддівська спільнота була обрана у якості «ворога суспільства». Численні негативні висловлювання керівників держави та розкручування у ЗМІ поодиноких фактів зловживань з боку суддів, а також загальна зневіра суспільства до всієї влади підірвали авторитет Судової влади та держави в цілому.

Перманентна судова реформа, яка з перших днів незалежності України проголошується пріоритетною, змінює курс з кожним новим Президентом, кожним новообраним складом Верховної Ради України та Кабінету міністрів України.

Як наслідок, аналіз законодавчих ініціатив у судовій сфері навіть для стороннього спостерігача виглядає як спроба знищення незалежності суду. Так, у заяві проводиться детальний аналіз законопроектів № 2670, №3495, № 3500 та законів №553-ІХ та № 193–IX.

Як наслідок, останні законодавчі ініціативи продовжують руйнацію Судової влади та вже призвели до хвилі відставок суддів, які ще можуть працювати та не досягли 65-річного віку, але не хочуть стати потерпілими від чергової «реформи». Окремим є питання  критично-неналежного фінансування Судової влади.

Усе це, безумовно, свідчить про те, що судова реформа йде не тим шляхом. Як наслідок, Асоціація закликає зупинити знущання над Судовою владою, запобігти ухваленню завідомо неконституційних законів, що стосуються судоустрою та статусу суддів.

Також Асоціація розвитку суддівського самоврядування України наголошує, що не обмежується тільки критикою, а готова долучитися до експертної оцінки будь-яких законодавчих ініціатив у сфері правосуддя. 

Текст звернення додається.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде