Правнича спільнота виступила проти нівелювання реформи виконавчого провадження

17:47, 2 июня 2020
Асоціація правників України має намір вдосконалити законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо примусового виконання судових рішень і рішень інших органів».
Правнича спільнота виступила проти нівелювання реформи виконавчого провадження
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Асоціація правників України направила відкрите звернення Голові Комітету Верховної Ради з питань правової політики Андрію Костіну із закликом припинити нівелювання реформи виконавчого провадження та надала низку пропозицій щодо вдосконалення законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо примусового виконання судових рішень і рішень інших органів». Про це повідомляє прес-служаб АПУ.

Відомо, що законопроект, розроблений Мін’юстом, був схвалений урядом 27 травня 2020 року. Асоціація звернула увагу на те, що не зважаючи на запропоновані ним позитивні зміни, він містить низку норм, які можуть нівелювати попередні результати реформи виконавчого провадження.

Так, серед ризиків поточної редакції законопроекту правники виокремили:

  1. Нівелювання ролі Асоціації приватних виконавців України щодо затвердження питань для кваліфікаційного іспиту. Це повноваження пропонується передати від Кваліфікаційної комісії до Міністерства юстиції України.
  2. Право для будь-якої особи подати скаргу на дії чи бездіяльність приватного виконавця. Це несе ризик зловживання ним та може призвести до блокування роботи приватного виконавця шляхом проведення постійних перевірок його діяльності.
  3. Необмежені дискреційні повноваження при здійсненні контролю за діяльністю приватних виконавців для Міністерства. Так, при проведенні позапланової перевірки регулятор не буде обмежений предметом поданої скарги. Крім того, законопроєкт надає йому право на повторні перевірки обставин, які вже були предметом попередньої.
  4. Доповнення переліку підстав для притягнення приватного виконавця до дисциплінарної відповідальності підставою «Порушення принципів виконавчого провадження». Правники наголосили, що це є оціночним поняттям.
  5. Скорочення переліку видів дисциплінарних стягнень, які можуть застосовуватися до приватного виконавця. Так, пропонується виключити догану. При цьому 2 з 3 означають повне чи тимчасове припинення його діяльності: 1) зупинення діяльності на строк до 6 місяців і 2) припинення діяльності.
  6. Обмеження права приватних виконавців на оскарження до суду рішень Дисциплінарної комісії.

АПУ наголосила на необхідності врахувати наведені зауваження при розгляді законопроекту та провести широке обговорення необхідних змін до законодавства.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що оголошено конкурс на посаду Дисциплінарного уповноваженого Асоціації приватних виконавців.

Додамо, назвали три кроки до покращення системи дисциплінарної відповідальності приватних виконавців.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Олена Кунець
    Олена Кунець
    суддя Сумського окружного адміністративного суду
  • Максим Бужанський
    Максим Бужанський
    член Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності
  • Юлія Бойченко
    Юлія Бойченко
    суддя Запорізького окружного адміністративного суду