У яких випадках юрособі слід коригувати звітність з податку на нерухомість

11:30, 10 октября 2020
Податківці навели випадки коригування звітності з податку на нерухомість.
У яких випадках юрособі слід коригувати звітність з податку на нерухомість

ДПС в Івано-Франківській області інформують, що відповідно до підпункту 266.7.5 пункту 266.7 статті 266 Податкового кодексу України платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і не пізніше 20 лютого цього ж року подають до контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування податкову декларацію з податку на нерухоме майно з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової нерухомості та/або нежитлової нерухомості Декларація юридичною особою подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника – починаючи з місяця, в якому він набув право власності (пп. 266.8.1 п. 266.8 ст. 266 Податкового кодексу).

У разі зміни бази оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (набуття права власності на новостворений (нововведений) об’єкт нерухомості, перехід права власності на об’єкт, зміна cтавок або кодів типу об’єкта, введення/скасування пільг, скасування права власності, зміна частки у праві власності на об’єкт тощо), уточнююча податкова декларація з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, надається з урахуванням норм п.п. 266.7.5 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України - протягом 30 календарних днів з дня зміни бази оподаткування.

Разом з тим зазначаємо, що згідно з пп. 266.10.1 п. 266.10 ст. 266 ПКУ податкове зобов’язання за звітний рік з податку юридичними особами сплачується авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що настає за звітним кварталом, які відображаються в річній Декларації.

Раніше «Судово-юридична газета» писала про сплату ЄСВ під час вимушеного простою на підприємстві.

Додамо, з якого моменту новий власник повинен сплачувати податок на нерухомість.

Також ми писали, чи нараховується ЄСВ за надану працівнику путівку на відпочинок.

А ще відомо, у який термін подається звіт та сплачується ЄСВ, якщо ФОП припинив діяльність.

Крім того, податківці навели перелік видів нерухомості, яка відноситься до нежитлової.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Нужно ли забирать у ГНЭУ полномочия критиковать законопроекты и кто этим должен заниматься
Нужно ли забирать у ГНЭУ полномочия критиковать законопроекты и кто этим должен заниматься
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Калугіна
    Інна Калугіна
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду
  • Микола Місечко
    Микола Місечко
    суддя Оболонського районного суду міста Києва
загрузка...