Кабмін придумав, що робити з газовими боргами постачальників тепла

17:46, 21 октября 2020
Внесено зміни до системи розрахунків за газ на початку опалювального сезону.
Кабмін придумав, що робити з газовими боргами постачальників тепла
www.kmu.gov.ua

Кабінет міністрів вніс зміни до Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу. Постанова розділяє борги ТЕЦ перед «Нафтогазом» за спожитий газ для виробництва тепла та електроенергії. Таке рішення було прийнято на засіданні уряду 21 жовтня.

Згідно із постановою, показники розрахунків ТЕЦ за газ для виробництва тепла та електроенергії з «Нафтогаз» будуть розраховуватися окремо.

За інформацією НАК «Нафтогаз» із 30 підприємств ТЕЦ та 5 генеруючих компаній, яким Нафтогаз поставив природний газ мають заборгованість — 25 споживачів.

Разом із тим, у м. Біла Церква Київської області, наприклад, виник ризик, що 60 тисяч населення міста залишаться без тепла на зиму. ПрАТ «Білоцерківська теплоелектроцентраль» вперше повністю припинила виробництво електричної та теплової енергії. Якщо роботу не буде відновлено найближчим часом, є ризик того, що без тепла можуть залишитися майже четверть міста, йдеться в документі.

Причиною зупинки є багатомільйонна заборгованість самого підприємства, а також великий борг перед «Білоцерківською ТЕЦ» за спожиту енергію (513 млн грн). Проте заборгованість ПрАТ «Білоцерківська теплоелектроцентраль» за спожитий природний газ для виробництва теплової енергії складає лише 2,3 млн грн.

А у Київтеплоенерго борг перед Нафтогазом у розмірі — 1 мільярд 255 мільйонів, у ПрАТ Харківська ТЕЦ-5 - 1 мільярд 605 млн грн.

Тому, згідно з постановою, «Нафтогаз» має право постачати газ у разі досягнення станом на 23 число місяця, що передує місяцю, рівня розрахунків виробника теплової енергії, що використовується для виробництва теплової енергії не нижче 90%, а для виробника теплової енергії, управління майном якого здійснює Фонд державного майна та який використовує природний газ для виробництва теплової та електричної енергії, не нижче 60%.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що опалювальний сезон може зірватися у 45 населених пунктах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Избрание нового председателя Кассационного хозяйственного суда Верховного Суда, онлайн
Избрание нового председателя Кассационного хозяйственного суда Верховного Суда, онлайн
Главное за день
Сегодня день рождения празднуют
 • Василь Бородій
  Василь Бородій
  суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду
 • Ігор Садовий
  Ігор Садовий
  голова Запорізького окружного адміністративного суду
 • Віталій Мартинюк
  Віталій Мартинюк
  заступник голови Львівського окружного адміністративного суду