НБУ підвищить вагу ризику для незабезпечених споживчих кредитів до 150%

13:52, 22 февраля 2021
Під час зустрічі керівники обговорили поточну ситуацію та найближчі плани щодо центрального банку України.
НБУ підвищить вагу ризику для незабезпечених споживчих кредитів до 150%
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Про найближчі регуляторні плани Національного банку та поточну ситуацію у фінсекторі Голова НБУ Кирило Шевченко говорив із керівниками банків-членів Форуму Провідних Міжнародних Фінансових Установ (FLIFI). Про це повідомляють в НБУ. 

Під час зустрічі навели факти щодо поточної ситуації, а саме:

  • Банки із запасом міцності проходять коронакризу та належним чином виконують свої функції. Банківський сектор – прибутковий, високоліквідний та капіталізований.
  • Відсоткові ставки вперше в історії України увійшли у діапазон однознакових значень у першому півріччі 2020 року, сьогодні вони залишаються на історично найнижчому рівні.
  • Кредитна активність банків помітно пожвавилася у другому півріччі. Ми бачимо відновлення попиту на кредити з боку бізнесу та населення. Так само спостерігається зростання апетиту банків до нового кредитування. Чисті гривневі кредити бізнесу зросли у другому півріччі на 7.3%, а населенню – на 7.5%. Ми впевнені, що ці темпи будуть ще вищими у поточному році. Для цього є усі передумови.
  • Відновлення масштабного іпотечного кредитування за доступними ставками – один із пріоритетів Національного банку. Минулого року іпотечне кредитування зросло на 11,5%. Поки зростання його відбувається з дуже низької бази: відношення портфеля іпотеки до ВВП вкрай мале – близько 0,7%.

«НБУ зберігає послідовну монетарну політику, продовжує працювати над вдосконаленням корпоративного управління в банках і зниженням частки непрацюючих кредитів у банківській системі. У наших планах продовжити гармонізацію банківського регулювання з європейським законодавством у сфері забезпечення достатнього рівня капіталу та ліквідності», – наголосив на початку зустрічі Кирило Шевченко.

За словами голови НБУ найближчі плани центрального банку включатимуть у себе:

  1. З 1 квітня 2021 року - запровадження коефіцієнта чистого стабільного фінансування (NSFR) на рівні 80% з поступовим його збільшенням на 10 в. п. щопівроку та доведенням до 100%.
  2. У першому півріччі 2021 року будуть визначені нові строки активації буфера консервації капіталу та буфера системної важливості. Запровадження буферів капіталу було тимчасово зупинене в березні 2020 року через розгортання коронакризи.
  3. З 1 липня 2021 року буде підвищено вагу ризику для незабезпечених споживчих кредитів до 150% проти поточних 100%.
  4. У 2021 році усі банки пройдуть щорічну оцінку стійкості. 30 банків додатково пройдуть стрес-тестування. Оцінка стійкості дасть змогу з’ясувати, чи коректно банки відображають стан кредитного портфеля, формують резерви та чи можуть протистояти можливим несприятливим явищам у майбутньому.
  5. У 2021 році банки почнуть оцінювати достатність внутрішнього капіталу та внутрішньої ліквідності (ICAAP/ILAAP) у тестовому режимі.
  6. Із 1 січня 2022 року – запровадження мінімальних вимог до покриття капіталом операційного та ринкового ризиків, якому передуватиме тестовий період розрахунків.

 «Вагомим кроком із гармонізації регуляторних вимог до норм ЄС стало ухвалення Змін до закону про банки та банківську діяльність. Це дасть змогу привести структуру капіталу банків у відповідність до міжнародних стандартів. Так із 2024 року будуть запроваджені: трирівнева структура капіталу; нові вимоги до складових капіталу та порядку вирахувань із капіталу; повноцінне запровадження ICAAP/ILAAP»,  – додав Кирило Шевченко.

Раніше «Судовою-юридична газета» повідомляла, що НБУ відповів на запити блокування карткових рахунків боржників.

Також, ми писали як працює накопичувальна пенсія.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Євген Чаку
    Євген Чаку
    суддя Шостого апеляційного адміністративного суду
  • Руслан Сидорович
    Руслан Сидорович
    член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України