55 нових розслідувань і 5 скерованих справ до суду: НАБУ та САП оприлюднили звіт за лютий

13:20, 11 марта 2021
Прокурори САП скерували до суду чотири обвинувальних актів, а також одне клопотання про звільнення від відповідальності особи.
55 нових розслідувань і 5 скерованих справ до суду: НАБУ та САП оприлюднили звіт за лютий
Джерело фото: пресс-служба НАБУ
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

У лютому 2021 року детективи НАБУ розпочали розслідування у 55 кримінальних провадженнях та повідомили про підозру п’ятьом особам. Прокурори САП скерували до суду чотири обвинувальних актів, а також одне клопотання про звільнення від відповідальності особи. Крім того, набули законної сили три обвинувальних вироки щодо трьох осіб. Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

Минулого місяця детективи НАБУ повідомили трьом колишнім посадовцям ПАТ КБ «ПриватБанк» про підозру у розтраті понад 136,89 млн грн. Підозри експосадовцям «ПриватБанку» підписала Генеральний прокурор. Завдяки зусиллям керівника групи детективів та Директора НАБУ, які звернулися до Державіаслужби, вдалося посадити в аеропорту «Бориспіль» приватний літак ексзаступника голови правління ПриватБанку та затримати його.

Детективи повідомили про підозру ексзаступнику директора ДП «УкрДІАП» у зловживанні службовим становищем та складанні неправдивого висновку експерта в суді, через що було відмовлено у визнанні права власності на частину нафтопродуктопроводів «Самара – Західний напрямок» за державою. Так, за клопотанням детективів НАБУ та прокурорів САП, Вищий антикорупційний суд наклав арешт на майно технологічного комплексу розташованого на території України частини магістрального нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок».

Впродовж попереднього місяця НАБУ та САП завершили досудове розслідування кримінальних проваджень за фактами:

  • отримання неправомірної вигоди ексголовою Чернігівської РДА;
  • завдання понад 16,5 млн грн збитків у результаті незаконного розпорядження майном державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Бориспіль».

До суду скеровано справи за фактами:

  • отримання 50 тис. дол. США неправомірної вигоди начальником слідчого управління ГУ ДФС однієї з областей та його спільником;
  • надання генеральним директором державного підприємства неправомірної вигоди т.в.о. голови Державного агентства України з управління зоною відчуження;
  • незаконного відчуження 20 млн грн, які підлягали конфіскації в дохід держави.

Завдяки діям Національного бюро та ГУ ДФС та ГУ ДПС в Одеській області вдалося унеможливити необґрунтоване повернення 674 млн грн податку на додану вартість компаніям, залученим до корупційної схеми з імпорту та розмитнення товарів в Україні.

Раніше «Судово-юридична газета» писала», що антикорсуд зобов'язав НАБУ у десятиденний строк повернути товариству майно, вилучене під час обшуку.

Крім того, ми повідомляли, що антикорсуд ухвалив вирок щодо працівника Бердянської філії ДП «Адміністрація морських портів України».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду