На які зміни щодо незалежності очікують судді: резолюція всеукраїнського форуму, видео

08:22, 3 марта 2018
Службі судової охорони пропонують надати статус правоохоронного органа з наділенням повноваженнями попереджувати правопорушення
На які зміни щодо незалежності очікують судді: резолюція всеукраїнського форуму, видео

Напередодні З’їзду суддів України, 2 березня, відбулася знакова подія — всеукраїнський суддівській форум «Незалежність суддів як передумова функціонування самостійної судової влади та гарантія верховенства права. Сучасні виклики», організований Київським апеляційним адміністративним судом та Асоціацією адміністративних суддів. За його результатами було вирішено, що резолюцію щодо необхідних змін до законодавства в частині забезпечення незалежності суддів на з’їзді буде представляти суддя КААС, член ВААС Оксана Епель, яка виступила серед ініціаторів змін.

Одна з основних тез резолюції полягає в тому, щоб звернутися до суб’єктів законодавчої ініціативи — Президента України, народних депутатів Верховної Ради України — із пропозицією надати Службі судової охорони статус правоохоронного органу з наділенням його повноваженнями, достатніми і необхідними для негайного реагування і припинення проявів неповаги до суду, тиску на суддів, втручання у здійснення правосуддя.

Про спікерів та пропозиції, які були озвучені на форумі, «Судово-юридична газета» писала раніше.

Докладніше про результати обговорення суддями дивіться в сюжеті «Право ТБ»

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Зарплати суддів: що мав на увазі КСУ, визнавши окремі норми неконституційними
Сегодня день рождения празднуют
  • Иван Стан
    Иван Стан
    судья Апелляционного суда Закарпатской области