Як перейти на єдиний податок: що потрібно знати підприємцю

15:30, 1 листопада 2017
Підприємці, які бажають платити єдиний податок, спочатку повинні відзвітувати про сплату всіх інших податків і зборів.
Як перейти на єдиний податок: що потрібно знати підприємцю
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Якщо новостворений ФОП бажає стати платником єдиного податку І чи ІІ групи і подала заяви до ДФС в той же місяць, коли її зареєстрували як СПД, то платником ЄП вона стане з наступного місяця (пп. 298.1.2 ПКУ).

Тобто, звітувати за єдиним податком ФОП повинна буде, починаючи з наступного після реєстрації місяці. Але підприємцем вона стане відразу ж з моменту державної реєстрації.

Як же тоді ФОП звітувати на місяць, в якому її зареєстрували підприємцем, але ще не зареєстрували платником єдиного податку?

На це питання відповіла Державна фіскальна служба в загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (ЗІР) в категорії 107.12.: «ФОП, яка до закінчення місяця держреєстрації подала в ДФС заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для І чи ІІ групи, до першого числа місяця, наступного за місяцем держреєстрації, перебуває на загальній системі оподаткування. Протягом 40 днів після звітного кварталу фізособа подає до ДФС податкову декларацію про майновий стан і доходи за період від дати держреєстрації до переходу на спрощену систему оподаткування».

Інакше кажучи, якщо фізособа зареєструвалася підприємцем, наприклад, в серпні 2017 року і в цьому ж місяці подала заяви до ДФС про своє бажання платити єдиний податок І чи ІІ групи, то платником єдиного податку така ФОП стане з вересня 2017 року. Тобто, в серпні фізособа буде значитися підприємцем на загальній системі. Тому необхідно буде подати за серпень 2017 року декларацію як підприємець на загальній системі (платник податку на доходи фізосіб), а не як платник єдиного податку. Така декларація повинна бути подана протягом 40 днів після закінчення кварталу. Він закінчується в останній день вересня, тому декларація повинна бути подана протягом 40 днів після закінчення вересня.

Крім того, з вересня 2017 року ФОП стане платником єдиного податку, що теж має на увазі подачу декларації, але вже за єдиним податком, а не по ПДФО. При цьому, ФОП І та ІІ групи подають декларацію раз на рік, на протязі перших 60-и днів нового року, тобто за 2017 рік — до 1 березня 2018 року.

Детальніше про права і обов'язки ФОП на єдиному податку читайте в матеріалі: «Курс для ФОП на єдиному податку: що повинен знати кожен».

Автор:
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд