В Україні хочуть заборонити одноразовий посуд і пластикові лотки для їжі

16:14, 3 липня 2024
В Україні можуть заборонити виробництво, ввезення, введення в обіг та розповсюдження пластикової продукції одноразового використання.
В Україні хочуть заборонити одноразовий посуд і пластикові лотки для їжі
Фото: vikna.if.ua
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України повідомило, що наразі напрацьовується законопроект, який дозволить імплементувати Директиву ЄС 2019/904  про зменшення впливу деякої пластикової продукції на довкілля та поступово обмежити обіг пластикової продукції одноразового використання на території України.

У відомств зазначають, що планується заборонити виробництво, ввезення, введення в обіг та розповсюдження такої продукції, як:

гігієнічні ватні палички з пластиковою основою;

ємності з пінополістиролу та пластикові ємності у формі блістерного паковання або лотків – для готових харчових продуктів, які споживаються на місці або беруться на виніс;

мішалки та соломинки для напоїв;

палички, що прикріплюються до повітряних куль;

шпажки;

одноразові виделки, ножі, ложки, тарілки тощо.

У міністерстві додають, що за останні роки Україна довела, що поділяє та відстоює європейські цінності і готова до реформ, щоб стати повноцінним членом Європейського Союзу, тому трансформація системи управління відходами в країні триває.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Сьогодні день народження святкують
  • Віталій Яроцький
    Віталій Яроцький
    д.ю.н, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, завідувач кафедри цивільного права #2 Національного юридичноно ун-ту ім.Ярослава Мудрого, член НКР при ВС
  • Аліна Сидорук
    Аліна Сидорук
    суддя Господарського суду Тернопільської області