Раді вдруге пропонують внести зміни до бюджету щодо закупівлі газу на зиму за рахунок кредиту

14:25, 18 серпня 2022
Пропонується передбачити у бюджеті додаткові 12,7 мільярдів гривень на закупівлю природного газу. Ймовірно, джерелом покриття буде кредит від Канади.
Раді вдруге пропонують внести зміни до бюджету щодо закупівлі газу на зиму за рахунок кредиту
Джерело фото: facebook.com/verkhovna.rada.ukraine
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Народні депутати з фракції «Слуга народу» Юрій Арістов та Андрій Мотовиловець зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт №7681 про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік", що передбачає виділення 12,7 мільярдів гривень на закупівлю природного газу за рахунок зовнішніх запозичень.

Законопроєктом пропонується передбачити додаткові видатки Міністерству енергетики за новою бюджетною програмою «Придбання природного газу для проходження опалювального сезону 2022-2023 років» у сумі 12 700,0 млн грн із джерелом покриття зазначених видатків за рахунок збільшення за загальним фондом державного бюджету державних зовнішніх запозичень.

Передбачається, що за вказані кошти визначена урядом компанія придбає газ та має після його реалізації перерахувати гроші від продажу до Державного бюджету. Назву компанії у проєкті не названо. Зазвичай останніми роками газ на державному рівні імпортував НАК «Нафтогаз України».

При цьому на обсяг природного газу, що придбаний за рахунок видатків, передбачених за бюджетною програмою "Придбання природного газу для проходження опалювального сезону 2022 – 2023 років" (код 2401200), не нараховується та не підлягає отриманню суб’єктами ринку природного газу, на яких покладаються спеціальні обов’язки, компенсація передбачена статтею 11 Закону України "Про ринок природного газу"(право на компенсацію економічно обгрунтованих витрат у порядку, визначеному урядом).

Це вже не перша спроба внести зміни до бюджету стосовно закупівлі природного газу за рахунок кредитних коштів. Як повідомляла «Судово-юридична газета», у законопроєкті №7644, який Верховна Рада схвалила за основу та в цілому, також передбачалося 12,7 мільярдів гривень за рахунок позики від уряду Канади, однак поправку було виключено з остаточної редакції.

Автор: Ярослав Конощук

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
 • Олександр Карташов
  Олександр Карташов
  суддя Луганського апеляційного суду
 • Тетяна Стрелець
  Тетяна Стрелець
  суддя Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді
 • Олена Фаріонова
  Олена Фаріонова
  заступник голови Миколаївського апеляційного суду