Прем’єр-міністр Денис Шмигаль підтвердив, що вже 30 квітня Україна в особі міністра економіки Юлії Свириденко у Вашингтоні може підписати угоду зі США стосовно створення інвестиційного фонду (угоду стосовно «корисних копалин»). Зміст угоди не розкривається, однак вже відомо, що у ній не буде жодних анонсованих раніше Дональдом Трампом вимог до України стосовно повернення США «боргу» за надану допомогу. Навпаки, проект угоди передбачає, що лише майбутня військова допомога, яку США можуть надати Україні після підписання угоди, буде враховуватися при розрахунку їх внеску до фонду.
Як повідомляють медіа, угода передбачатиме партнерський формат — інвестиційний фонд створять на умовах рівного розподілу часток: 50% — Україна, 50% — США. Американська сторона зможе зараховувати військову допомогу як внесок у фонд.
Україна контролювати ресурси — вся власність на надра, корисні копалини та пов’язану інфраструктуру залишатиметься під контролем української держави.
Також проект угоди передбачає довгострокові інвестиції — фонд має інвестувати у розвиток галузі в Україні протягом 10 років.
Між Україною та США діятимуть нульові митні ставки. Крім того, Вашингтон зобов’язується залучати до проекту додаткових міжнародних партнерів.
Перший заступник голови комітету з податкової політики Ярослав Железняк також повідомив про деталі проекту угоди, який ще може зазнати змін:
Сама угода, за його словами, буде складатися з двох частин: умовна політична (там, де про створення Фонду та базові речі по управлінню) та технічна (деталі наповнення, інвестування та керування).
Раніше Шмигаль повідомляв, що угода потребуватиме ратифікації у Верховній Раді.
Також Денис Шмигаль повідомив, що для реалізації базової угоди планується укласти ще кілька «технічних» договорів.
Автор: Наталя Мамченко
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.