Угода між США та Україною про мінерали зіткнулася з перешкодою в останню хвилину – Financial Times

17:45, 30 квітня 2025
Financial Times повідомляє, що проблеми виникли, коли літак Свириденко прямував до Вашингтона, і команда Бессента сказала їй, що вона повинна «бути готова підписати всі угоди або повернутися додому».
Угода між США та Україною про мінерали зіткнулася з перешкодою в останню хвилину – Financial Times
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

США та Україна зіткнулися з деякими «перешкодами в останню хвилину» стосовно підписання рамкової угоди щодо корисних копалин. Про це повідомило видання Financial Times.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що угоду може бути підписано протягом наступних 24 годин після узгодження остаточних деталей.

Однак Financial Times повідомляє, що суперечка щодо домовленостей, досягнутих під час «марафонських переговорів», що тривали протягом ночі, «тепер ставить під сумнів остаточне укладення угоди».

У повідомленні йдеться, що проблеми виникли, «коли команда міністра фінансів США Скотта Бессента повідомила першій віце-прем'єр-міністру України дорогою до Вашингтона, що вона повинна «бути готова підписати всі угоди або повернутися додому».

Одна людина, знайома з позицією США, сказала, що переговори не завершилися, оскільки Україна нібито «намагалася переглянути умови, узгоджені на вихідних.

В угоді, яку вони мали підписати, з якою ознайомилася Financial Times, зазначалося, що США та Україна, шляхом розвитку природних ресурсів Києва та створення спільного інвестиційного фонду, «прагнутимуть створити умови, необхідні для збільшення інвестицій у гірничодобувну промисловість, енергетику та пов’язані з ними технології в Україні». Це сталося після того, як Київ домігся значної поступки від адміністрації Трампа, що лише майбутня військова допомога враховуватиметься як внесок США в угоду.

Перша віце-прем'єр-міністр України Юлія Свириденко вилетіла до Вашингтона, щоб підписати угоду з міністром фінансів США Скоттом Бессентом, повідомили троє українських чиновників.

Але проблеми виникли, коли літак Свириденко прямував до Вашингтона, і команда Бессента сказала їй, що вона повинна «бути готова підписати всі угоди або повернутися додому», повідомили троє людей, знайомих із цим питанням. 

Американці хочуть, щоб українці 30 квітня підписали як рамкову угоду, так і детальну угоду про фонд, яка б завершила повну угоду щодо корисних копалин, заявили два українські чиновники.

Одна людина, знайома з позицією США, заявила в середу, що «переговори не завершилися, оскільки Україна намагалася переглянути умови, узгоджені на вихідних».

За словами джерела, високопосадовці США стурбовані тим, що начебто «це знизить прозорість та підзвітність», але угоду все ж можна підписати вже в середу, якщо Україна повернеться до початкових умов.

«Президент Трамп заявив, що час зробити це зараз, і ми рухаємося з усією швидкістю до досягнення цієї мети. Сполучені Штати прагнуть швидкого укладення цієї життєво важливої ​​угоди та забезпечення міцного миру в Україні», – заявив речник Міністерства фінансів США.

Українці ж заявили, як зазначає FT, що вони не можуть підписати обидва документи в середу, оскільки угоду про фонд має ратифікувати парламент України, перш ніж її можна буде підписати. 

Один український чиновник, який брав участь у переговорах, висловив розчарування США, заявивши, що вони побоюються, що «вони нічим не будуть задоволені».

«Ми готові підписати рамкову угоду сьогодні», – сказав чиновник, але додав, що шанси трохи кращі, ніж «50 на 50».

У середу, поки переговори продовжувалися, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив в ефірі національного телебачення, що сподівається, що рамкову угоду буде підписано протягом «наступних 24 годин».

Хоча рамкова угода прямо не пропонує гарантій безпеки США для України, у ній угода названа «виразом ширшого, довгострокового стратегічного узгодження... та відчутною демонстрацією підтримки Сполученими Штатами Америки безпеки, процвітання, реконструкції та інтеграції України у світові економічні системи».

В угоді зазначено, що після її набрання чинності будь-яка нова військова допомога США, «включаючи пожертвування систем озброєння, боєприпасів, технологій або навчання», вважатиметься капітальним внеском США.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Антоніна Славицька
    Антоніна Славицька
    народний депутат України, кандидат юридичних наук
  • Віталій Зуєв
    Віталій Зуєв
    суддя Верховного Суду у Касаційному господарському суді
  • Наталія Палюх
    Наталія Палюх
    суддя Залізничного районного суду м. Львова
  • Світлана Таран
    Світлана Таран
    суддя Південно-західного апеляційного господарського суду