Що чекає апеляційні суди до кінця 2017

15:47, 5 липня 2017
В апеляційних судах нікому розглядати справи.
Що чекає апеляційні суди до кінця 2017
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

У загальних апеляційних судах виникла критична кадрова ситуація.

З 1589 суддів, передбачених штатом, зараз здійснюють правосуддя тільки 772 судді. Щотижня ситуація тільки погіршується, оскільки судді продовжують звільнятися. Про це йшла мова на нараді за участю голів апеляційних судів, яка відбулася 9 червня.

Однак, крім проблем, є і позитивні сторони. Державна судова адміністрація зазначила, що 2017 рік є найкращим за останні роки за рівнем фінансування судової влади. Її бюджет на 2017 рік становить понад 8,5 млрд грн, а на капітальні видатки передбачені 813 млн грн. У 2016 році на потреби судової влади були виділені лише 5 млрд 303 млн грн.

За ці кошти передбачається здійснити в апеляційних судах ремонти, закупити офісну техніку. Поступово буде впроваджуватися система «електронний суд».

Зараз проводиться закупівля необхідного обладнання. Всі зали судових засідань будуть обладнані системами відеоконференцзв'язку. Окремо суди, в т. ч. і районні, отримають нові зали засідань. Зараз судам не вистачає 1 700 залів. Режимно-секретні відділи створять у всіх загальних апеляційних судах, а, як мінімум, один зал буде спеціально обладнаний для розгляду справ з секретної інформації.

Однак, незважаючи на великі плани, легко може вийти так, що в нових залах судів буде просто нікому здійснювати правосуддя.

 

 

Автор: Автор:
Переогляд осіб з інвалідністю у законопроекті про мобілізацію: які ризики
Переогляд осіб з інвалідністю у законопроекті про мобілізацію: які ризики
Сьогодні день народження святкують
 • Віктор Городовенко
  Віктор Городовенко
  суддя Конституційного Суду України
 • Валерій Сагайдак
  Валерій Сагайдак
  суддя Харківського окружного адміністративного суду
 • Андрій Кирилюк
  Андрій Кирилюк
  суддя Залізничного районного суду м. Львова