Правосуддя говорить судовими рішеннями, – голова ККС ВС Олександр Марчук

10:10, 26 лютого 2024
Голова ККС ВС Олександр Марчук зазначив, що важливо, щоб судові рішення були не лише правильні по суті та справедливі, а й майстерно написані українською мовою.
Правосуддя говорить судовими рішеннями, – голова ККС ВС Олександр Марчук
Фото: supreme.court.gov.ua
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Правосуддя говорить судовими рішеннями – таку думку висловив голова Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Олександр Марчук під час відкриття професійного тренінгу для суддів, помічників суддів та працівників секретаріату ККС ВС з української мови, організованого спільно з Національною школою суддів України.

«Важливо, щоб судові рішення були не лише правильні по суті та справедливі, а й майстерно написані українською мовою. Вона постійно розвивається і змінюється, тому необхідно невпинно вдосконалювати свої знання. Протягом багатьох років українці відстоювали своє право жити у вільній країні й говорити своєю рідною мовою. Це питання власної ідентичності, свободи слова та європейського вибору, який уже зробила Україна», – наголосив голова ККС ВС.

З вітальним словом також виступив начальник відділу підготовки суддів НШС України Іван Балаклицький. Він подякував Верховному Суду за співпрацю та акцентував на вагомому внеску суддів ВС у підготовку колег із місцевих та апеляційних судів. Говорячи про програму тренінгу, спікер зауважив, що важливою також є зрозумілість викладу судових рішень.

З лекцією виступила головний науковий співробітник відділу підготовки викладачів (тренерів) НШС України кандидат філологічних наук, доцент Оксана Кабиш. Вона розповіла про типові недогляди, які допускають під час написання судових рішень та складання юридичних документів. Часто це стається через те, що не всі нормативно-правові документи (зокрема й кодекси) написані з урахуванням правил літературної української мови. Крім того, мовці іноді зловживають словами іншомовного походження, що ускладнює сприйняття тексту й деформує його під час викладення.

Також тренер нагадала про важливість дотримання вимог Українського правопису під час написання судових рішень, адже згідно із ч. 3 ст. 14 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» суди ухвалюють рішення та оприлюднюють їх державною мовою у порядку, встановленому законом. Текст судового рішення складається з урахуванням стандартів державної мови.

До програми тренінгу входять чотири семінари, перший з яких присвячено темі «Актуальні питання мови права та процесуального документування», а наступні – «Українська мова за професійним спрямуванням».

Джерело фото: supreme.court.gov.ua

Нагадаємо, раніше голова Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Олександр Марчук в інтерв’ю «Судово-юридичній газеті» розповів, які зміни до чинного законодавства вплинули на судову практику, та про тенденції, які потребують найбільшої уваги, а також про необхідні зміни для забезпечення сталості та єдності судової практики.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Дмитро Костенко
    Дмитро Костенко
    суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
  • Андрій Бабаєв
    Андрій Бабаєв
    суддя Харківського окружного адміністративного суду