Українки втратили ще одну соціальну виплату на дітей

13:45, 16 серпня 2017
З 1 серпня 2017 року скасовані виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного возраста.
Українки втратили ще одну соціальну виплату на дітей
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

У Мінсоцполітики назвали це «оптимізацією соціального захисту сімей з дітьми», оскільки цю допомогу поєднали з виплатою при народженні дитини. Єдиний виняток склали сім'ї, в яких дитина народилася до 30 червня 2017 року. І тільки в цьому випадку залишається допомога в мінімальному розмірі — 130 грн на місяць, повідомляє «Антикор».

Українська Гельсінська спілка з прав людини підрахувала втрати сімей. Так, якщо сім'я отримувала допомогу по догляду в мінімальному розмірі (130 грн в місяць), то втрати складуть майже 5 тисяч гривень за три роки. А якщо допомога надавалася в більшому розмірі, наприклад 500 гривень, то сім'я втратить 18 тисяч гривень.

У Мінсоцполітики підкреслюють, що соціальний захист сімей з дітьми посилений. Так, з 1 липня 2014 року розмір допомоги при народженні першої дитини збільшився на 10 320 грн і складає 41 280 грн. Однак сума виплат не буде залежати від того, яким за рахунком народилася дитина, першим, другим, третім і т. д. Державою встановлено фіксований розмір допомоги — 41 280 грн. Відразу після народження дитини сім'я отримає суму в розмірі 10 320 гривень. Частину, що залишилася (30 960 гривень) родина отримуватиме протягом 36 місяців по 860 гривень щомісяця.

У повідомленнях Мінсоцполітики про значне скорочення виплат по народженню другої, третьої і більше дітей не згадується. Але якщо раніше при народженні другої дитини сім'я могла розраховувати на допомогу в розмірі 62 тисячі гривень, то тепер — на 21 тисячу менше. Виплати при народженні третьої і наступної дитини раніше становили 124 тисячі гривень, то на сьогоднішній день вони скоротилися на 83 тис.

Юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Щербатюк зазначає, що анонсоване збільшення допомоги при народженні першої дитини можна вважати умовним, оскільки розмір допомоги, що виплачується відразу, не змінився — це трохи більше 10 тис. гривень. Не збільшується і сума щомісячної допомоги — 860 гривень, продовжили тільки на час виплати допомоги — з 2 років до 3 років.

Також варто звернути увагу на затверджений прожитковий мінімум для дітей до 6 років. З 1 липня 2017 року він становить 1 059 гривень, з 1 жовтня 2014 року — 1 102 гривень. З цього виходить, що щомісячна допомога в сумі 860 гривень менше, ніж прожитковий мінімум. Логічно було б зрівняти розмір щомісячної допомоги до прожиткового мінімуму для дитини.

Максим Щербатюк впевнений, і в цьому його підтримають багато українців, що важливі кроки з метою істотного зменшення витрат на соціальну сферу уряд повинен почати зі скорочення «професійних» пільг для депутатів, прокурорів. Не варто забувати при цьому і про інші види допомоги, що надаються незалежно від того, чи вимагає конкретна сім'я цієї допомоги чи ні, і мова йде аж ніяк не про допомогу по догляду за дитиною.

«Судово-юридична газета» повідомляла, що в липні 2017 року зарплата міністра соціальної політики Андрія Реви склала 102,8 тисяч гривень в яку увійшла, крім інших «добавок», матеріальна допомога на оздоровлення в розмірі 48 682,56 гривні.

Раніше стало відомо, що з 1 травня 2017 року в Україні зріс прожитковий мінімум, отже виросли і усі соціальні допомоги, прив'язані до нього, серед них і виплати допомоги по догляду за дитиною.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший