Пенсії в Україні: на які доплати можуть розраховувати жінки

15:20, 6 травня 2023
Найсуттєвіша доплата належить жінкам-матерям п’ятьох дітей.
Пенсії в Україні: на які доплати можуть розраховувати жінки
Слідкуйте за найактуальнішими новинами в наших групах Facebook та Telegram.

В Україні жінки мають право на доплату до пенсії. Найсуттєвіша доплата належить жінкам-матерям п’ятьох дітей. Вони можуть вийти на пенсію у 50 років. При цьому дітей вони мають виховати щонайменше до шестирічного віку, а також мати не менше ніж 15 років страхового стажу.

Також дана категорія жінок має право на пенсію за особливі заслуги перед Україною. Ця доплата становить 35% прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян та виплачується разом із пенсією.

У 2023 році цей показник становить 2093 грн. Таким чином, багатодітні матері, що вийшли на пенсію, отримають доплату у розмірі 732,55 грн.

Також жінкам належить вікові надбавки до пенсії. Українки віком від 70-75 отримують 300 гривень доплати щомісяця, віком від 75 до 80 років – 456 гривень доплати, віком від 85 років – 570 гривень.

Жінки пенсійного віку можуть додатково отримувати до пенсії 150 гривень. Ця надбавка належить пенсіонерам (і чоловікам, і жінкам), які утримують дітей віком до 18 років. По 150 гривень на кожну дитину доплачують до пенсій за віком, інвалідністю та за вислугу років, призначених відповідно до законів України «Про пенсійне забезпечення» та «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Щоб отримати таку надбавку, необхідно подати заяву до відділення Пенсійного фонду України за місцем отримання пенсії, додавши до неї документи, що засвідчують особу, родинні стосунки та вік утриманця, що підтверджують його перебування на утриманні заявника.

10% від прожиткового мінімуму можуть отримувати жінки-донори (і чоловіки також), які мають статус почесного донора крові. Отримати статус почесного донора крові в Україні можна, якщо людина безкоштовно здала 40 разових максимально допустимих доз або 60 разових максимальних допустимих доз плазми крові.

Раніше ми писали, як розраховується пенсія осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

Джо Байден та Володимир Зеленський: розширена двостороння зустріч
Джо Байден та Володимир Зеленський: розширена двостороння зустріч
Головне за день
Сьогодні день народження святкують
 • Лариса Кулеша
  Лариса Кулеша
  суддя Хмельницького апеляційного суду
 • Тетяна Шейко
  Тетяна Шейко
  суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
 • Наталія Баргаміна
  Наталія Баргаміна
  суддя Чернігівського окружного адміністративного суду
 • Володимир Гребенюк
  Володимир Гребенюк
  суддя Подільського районного суду міста Києва