Електронний контроль: як податкові зміни відобразяться на алкогольній та тютюновій галузях

23:38, 23 лютого 2024
З 22 січня 2024 року в Україні запрацювали нові правила митного контролю.
Електронний контроль: як податкові зміни відобразяться на алкогольній та тютюновій галузях
Джерело фото: biz.censor.net
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Податкова служба в Житомирській області повідомляє про введення окремих положень Закону України від 29 червня 2023 року № 3173-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України у зв’язку із запровадженням електронної простежуваності обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах". Ці зміни стосуються Податкового кодексу України та Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального".

Введено новий порядок випуску, обігу та погашення податкових векселів. Тепер для ввезення алкоголю на митну територію України в ємностях, які не є споживчою тарою, виробник повинен подати контролерам оформлений у трьох примірниках податковий вексель. Це гарантує сплату суми податку протягом 90 календарних днів з дня видачі.

Один примірник податкового векселя подається контролерам за місцем розташування виробника, другий - контролюючому органу за місцем митного оформлення товарів, а третій залишається у платника податку. Векселедержателем є контролюючий орган за місцем реєстрації векселедавця.

Крім того, внесено зміни до Закону № 481, які визначають термін "тютюнова сировина", встановлюють перелік суб’єктів господарювання, які можуть здійснювати виробництво та/або зберігання тютюнової сировини, та встановлюють порядок реєстрації обладнання для обробки тютюну.

Ці зміни спрямовані на підвищення ефективності контролю за обігом алкогольних і тютюнових виробів та підтримку законопослушних суб'єктів господарювання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Закон про мобілізацію: наслідки для військовозобов’язаних, що буде з відстрочкою
Telegram канал Sud.ua
Закон про мобілізацію: наслідки для військовозобов’язаних, що буде з відстрочкою
Сьогодні день народження святкують
 • Руслан Ралець
  Руслан Ралець
  голова Дубенського міськрайонного суду Рівненської області
 • Владислав Дев’ятко
  Владислав Дев’ятко
  суддя Оболонського районного суду міста Києва
 • Світлана Шевчук
  Світлана Шевчук
  суддя Північного апеляційного господарського суду
 • Інна Берднік
  Інна Берднік
  суддя Верховного Суду у Касаційному господарському суді
 • Ганна Сальнікова
  Ганна Сальнікова
  суддя Господарського суду Харківської області