Нагадаємо недобросовісним батькам про їх обов’язки

13:30, 11 января 2018
За виконання судових рішень, зокрема стягнення аліментів, відповідає Державна виконавча служба.
Нагадаємо недобросовісним батькам про їх обов’язки

Станіслав Куценко

 юрист-експерт, очільник столичної юстиції

 

Проблема несплати аліментів в Україні є досить гострою. На жаль, ніхто не може бути застрахованим від розлучення та в результаті від несплати аліментів.

Саме тому Міністр юстиції України Павло Петренко став ініціатором Закону №7277 щодо посилення відповідальності за злісну несплату аліментів. 4 січня Президент підписав документ. Передбачається, що новації наберуть чинності уже до кінця лютого.

Що це означає?

У Законі прописані  новації, які запровадять жорсткі, але дієві заходи:

– заборону виїзду за кордон до повного погашення боргів зі сплати аліментів;

– заборону керувати автомобілем;

– заборону користуватися зброєю та полювати;

– 240 годин суспільно-корисних робіт на користь місцевої громади з направленням коштів на рахунок дитини (може застосовуватися багаторазово — до погашення заборгованості);

– скасування авансових платежів та зборів для батьків, які подають відповідний позов до суду;

–  запровадження ефективних механізмів кримінального переслідування злісних неплатників аліментів.

За виконання судових рішень, зокрема стягнення аліментів, відповідає державна виконавча служба. Столичне управління ДВС знаходиться за адресою: вулиця Виборзька, 32.  З початку року державні виконавці Києва нагадали недобросовісним батькам про виконання їх обов’язків та забезпечили виплату на користь 13 097 дітей 81 мільйона гривень аліментів.

Нагадаю, що у 2017 році в Україні запрацювала автоматизована система виконавчого провадження. Це дає можливість в режимі реального часу отримати інформацію про невиконання майнових зобов’язань.

Частиною автоматизованої системи є Єдиний реєстр боржників. Сюди вносять дані про громадян та компанії, які відповідно до рішень суду визнані боржниками і стосовно них відкрито виконавче провадження.

За статистикою Мін'юсту, в Україні є 600 тисяч виконавчих проваджень щодо призначення аліментів. Заборони на виїзд за кордон, керування авто та мисливську зброю ніяк не зачеплять тих, у кого нічого немає. Тим, хто не працює, не має жодного майна і, відповідно, не платить аліменти, закон вручає мітлу, і він іде заробляти гроші для дитини на вулицю. За рішенням суду, соціальні роботи мають тривати 120 або 240 годин. Мінімальна зарплата складає 3700 грн. Заборгованість має бути за шість місяців, а мінімальні аліменти будуть 800 гривень. Виходить 4800 грн.

Згідно з новаціями закону, той, хто живе з дитиною за рішенням суду, має право вивозити дитину за кордон на лікування, відпочинок чи навчання. Знову ж таки, якщо понад півроку інший батько не платить аліменти. Тому, якщо ви хочете брати участь у житті дитини — звітує у виконавчу службу про те, скільки заплатив грошей і коли. Колишні дружина чи чоловік може про це просто змовчати, а виконавча служба нараховуватиме місяці боргів.

Зараз виконавець може за 10 хвилин позбавити права виїзду за кордон. Але для оскарження інколи треба судитись кілька років.

І пам'ятайте, що для державного виконавця ваші борги — це частина його роботи.

Тож, якщо Ваші права утискають та Вам потрібна правова допомога, звертайтесь до Регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги  у рамках проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!».


Блог отражает исключительно точку зрения автора. Текст блога не претендует на объективность и всесторонность освещения темы, о которой идет речь.

Мнение редакции «Судебно-юридической газеты» может не совпадать с точкой зрения автора. Редакция не несет ответственность за достоверность и толкование приведенной информации и выполняет исключительно роль носителя.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Может ли Кассационный админсуд Верховного Суда передать дело Окружному админсуду Киева
Новости онлайн