Кримінальні проступки: зміни до законодавства у порівняльній таблиці

15:00, 7 декабря 2018
Які зміни відбулися у зв’язку з прийняттям закону щодо кримінальних проступків.
Кримінальні проступки: зміни до законодавства у порівняльній таблиці

Тетяна Слуцька,
кандидат юридичних наук, заслужений юрист України

Верховна Рада України 22 листопада 2018 року прийняла у другому читанні та в цілому проект Закону від 20 квітня 2018 року №7279-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень». 

Аналіз прийнятого закону показав, що, окрім внесення відповідних змін в частині термінології (заміни слів «злочинність» на «кримінальна протиправність», а «злочини середньої тяжкості» на «нетяжкі злочини»), введення в кримінальний закон термінів «кримінальний проступок» (з огляду на його визначення, він охопив собою лише частину злочинів невеликої тяжкості) та «кримінальне правопорушення», законодавець пропонує ще низку значних змін.

Зокрема, криміналізувати керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (ст. 286-1); виключити з ч. 2 ст. 309 КК таку кваліфікуючу ознаку, як вчинення дій, передбачених ч. 1 ст. 309 КК «особою, яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 307, 308, 310, 317 КК»; посилити кримінальну відповідальність в частині збільшення розмірів штрафів у декілька разів за значну кількість суспільно небезпечних діянь та доповнити санкції низки статей таким покаранням, як позбавлення волі на певний строк.

Також пропонуються суттєві зміни до процесуального закону, в тому числі щодо строків досудового розслідування, доповнення новими нормами стосовно визначення процесуальних джерел доказів у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки, підстав для затримання уповноваженою службовою особою особи, яка вчинила кримінальний проступок, особливостей повідомлення про підозру у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки, порядку продовження строків дізнання та багато чого іншого. 

Для кращого розуміння змін, що передбачені цим законом, пропонуємо ознайомитися з порівняльною таблицею, у якій наведено положення законодавчих актів у чинній та прийнятій Верховною Радою 22 листопада 2018 року редакціях.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Paperless и отмена штампа в паспорте: как это будет работать
Paperless и отмена штампа в паспорте: как это будет работать
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Олег Макаров
  Олег Макаров
  секретар Комітету Верховної Ради України з питань правової політики
 • Ігор Кощеєв
  Ігор Кощеєв
  суддя Центрального апеляційного господарського суду
 • Тетяна Козир
  Тетяна Козир
  суддя Північного апеляційного господарського суду
 • Юлія Зоркіна
  Юлія Зоркіна
  суддя Харківського окружного адміністративного суду
 • Ольга Лук’янчук
  Ольга Лук’янчук
  суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду
загрузка...