ТОП-5 проблем Кодексу України з процедур банкрутства

13:11, 21 октября 2019
Набув чинності Кодекс України з процедур банкрутства, що встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника.
ТОП-5 проблем Кодексу України з процедур банкрутства
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Сергій Жуков,
суддя-спікер Судової палати для розгляду справ про банкрутство
Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду   

21 жовтня набув чинності Кодекс України з процедур банкрутства від 18.10.2018 р. №2597-VIII. Які проблеми містить Кодекс України з процедур банкрутства.

 1. Нечіткі критерії для відкриття провадження у справі про банкрутство юридичних осіб. Немає обмежень, які були раніше, водночас з’являється можливість зловживань для створення «штучних проваджень».
 2. Нечіткі критерії відкриття проваджень у справі про неплатоспроможність фізособи (необхідне застосування всіх підстав ст. 115 КУПБ або однієї). Усі процедури щодо неплатоспроможності фізичних осіб є новими.
 3. Усі спори за участю боржника розглядаються у межах справи про банкрутство ст. 7 КУПБ (можливі проблеми з передачею позовних проваджень та розглядом справ суддями, які не мають відповідної спеціалізації).
 4. Не зрозуміло, як будуть призначатися судом розпорядники майна та оприлюднюватися відомості про справу про банкрутство (неплатоспроможність) до початку функціонування ЄСІТС (ця ситуація не врегульована).
 5. Процедура банкрутства може відкриватися щодо будь-якої юридичної особи, окрім банків та казенних підприємств. Так, це можуть бути, наприклад, і бюджетні установи, і громадські організації, і політичні партії та інші юридичні особи.

Кодекс України з процедур банкрутства надає можливість скоротити та спростити процедуру банкрутства, що робить її менш зарегульованою, водночас це певний тест на зловживання своїми правами з боку учасників провадження у справі про банкрутство.

Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
 • Світлана Гелета
  Світлана Гелета
  суддя Сумського окружного адміністративного суду
 • Ганна Коломієць
  Ганна Коломієць
  суддя Верховного Суду у Касаційному цивільному суді
 • Оксана Рудніченко
  Оксана Рудніченко
  суддя Київського апеляційного суду