Окупація Криму та Донбасу: назвали проблемні питання законодавства

12:40, 25 марта 2019
Матеріали окремих справ втрачено на тимчасово окупованих територіях.
Окупація Криму та Донбасу: назвали проблемні питання законодавства

Важливим проблемним питанням, яке постало перед правовою системою та на сьогодні остаточно не вирішене в законодавчому порядку, є визначення процедури розгляду кримінальних проваджень, матеріали яких втрачено на тимчасово окупованих територіях, їх відновлення та здійснення судового розгляду з урахуванням забезпечення принципу законності, права на захист і права на справедливий суд. Про це у своєму блозі на SUD.ua повідомили суддя-спікер ККС КС Світлана Яковлєва та учасник Інтенсивної програми з вивчення Європейського права та економіки (Рига, 2018), працівник апарату ВС Михайло Вайнагій.

Вони зазначили: згідно з ч. 3 ст. 1 Закону України «Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв’язку з проведенням антитерористичної операції», було встановлено, що справи, розгляд яких не закінчено і які перебувають у провадженні місцевих, апеляційних судів, розташованих в районі проведення антитерористичної операції, у разі неможливості здійснювати правосуддя передаються судам відповідно до встановленої цим Законом підсудності. У разі неможливості передачі матеріалів справи відповідно до встановленої цим Законом підсудності вчинення необхідних процесуальних дій здійснюється (судом, якому визначено підсудність) за документами і матеріалами, поданими учасниками судового процесу, за умови, що такі документи і матеріали є достатніми для ухвалення відповідного судового рішення. Іншим законом було визначено підсудність розгляду справ, які на час окупації перебували в судах Автономної Республіки Крим та Севастополя.

Саме відсутність можливості передачі таких справ до судів, які розташовані поза межами тимчасово окупованої території, зумовила наявність багатьох кримінальних проваджень, за якими фактично неможливо завершити судовий розгляд і постановити остаточне судове рішення. У зв’язку з цим виникає необхідність додаткового законодавчого забезпечення процесуального порядку відновлення втраченого кримінального провадження, розгляду кримінальних проваджень та виконання судових рішень у таких справах з урахуванням того факту, що повною мірою відновити втрачені матеріали можливо не в усіх випадках.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» повідомляла про проблеми судочинства у справах щодо військових.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Присяга судей Антикорсуда: что думают сами судьи о дальнейшей работе
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Наталья Половинкина
  Наталья Половинкина
  судья Черновицкого апелляционного суда
 • Константин Приходько
  Константин Приходько
  судья Киевского апелляционного суда
 • Наталья Шаптала
  Наталья Шаптала
  судья Конституционного Суда Украины
 • Анатолий Ясельский
  Анатолий Ясельский
  председатель Святошинского районного суда Киева
 • Ольга Чайкина
  Ольга Чайкина
  судья Дзержинского районного суда Кривого Рога