Рада схвалила за основу законопроект, необхідний для продовження транзиту російського газу

16:33, 18 октября 2019
Депутати схвалили скорочену процедуру підготовки документу до другого читання.
Рада схвалила за основу законопроект, необхідний для продовження транзиту російського газу
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

У п’ятницю, 18 жовтня, Верховна Рада підтримала за основу в першому читанні законопроект №2239-1 "Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу". Про це йдеться на сайті Ради.

Документ підтримали 286 нардепів. Також нардепи схвалили скорочену процедуру підготовки документу до другого читання. За це проголосували 260 членів ВР.

Так, законопроект розроблено з метою забезпечення виконання зобов'язань України щодо відокремлення діяльності з транспортування природного газу, електричної енергії та забезпечення діяльності оператора газотранспортної системи, оператора системи передачі за протоколом про приєднання України до Договору про заснування Енергетичного співтовариства, та з урахуванням відповідних положень Угоди про асоціацію України з ЄС.

У Господарському кодексі України пропонується передбачити:

  • усунення опосередкованого контролю над оператором ГТС або оператора системи передачі електроенергії з боку Уряду шляхом виключення вимоги щодо затвердження КМУ фінансового плану;
  • надання Кабінету міністрів чи відповідному уповноваженому суб’єкту управління майном можливості передати об’єкти державної власності (ГТС) або системи передачі в господарське відання оператору ГТС або оператору системи передачі електроенергії;
  • визначення обсягу прав та обов’язків за моделлю ISO власника майна, переданого операторові ГТС на праві господарського відання, у частині щодо його контролю, використання та збереження згідно з вимогами закону "Про ринок природного газу";
  • надання можливості новому оператору ГТС або оператору системи передачі електроенергії використовувати державне майно на підставі права господарського відання незалежно від подальших змін його структури управління, у тому числі, у зв’язку із залученням іноземного партнера.

У  Земельному кодексі планується:

  • передбачення можливості надання на праві постійного користування земельних ділянок новому оператору ГТС;
  • забезпечення одночасного переходу речових прав на об’єкти ГТС (на праві господарського відання) до нового оператора ГТС та припинення права АТ "Укртрансгаз" постійного користування на ділянки під такими об’єктами.

Крім того, у закон "Про ліцензування видів господарської діяльності" пропонується внести зміни для встановлення строку, протягом якого новий оператор повинен отримати відповідну ліцензії зважаючи на практику та законодавчі вимоги щодо попередніх процедур (наприклад, проходження процедури сертифікації у випадку оператора ГТС, яка сама по собі займає до 6 місяців).

Зміна стосується лише випадку передачі уповноваженим органом державного майна, тому не дозволить приватним ліцензіатам зловживати правом передавати наявну ліцензію іншим юридичним особам. Зміни дозволять новому операторові ГТС на підставі частини шостої цієї статті надавати послуги з транспортування природного газу та мати статус ліцензіата до проходження власної процедури ліцензування.

У законопроекті "Про Кабінет міністрів України" запропоновано внести зміни до статей з метою усунення проблемних питань для проходження успішної сертифікації щодо наявності повноважень прем’єр-міністра чи уряду впливати на прийняття рішень міністерствами у процесі управління корпоративними правами держави в операторі ГТС або операторі системи передачі електроенергії та відповідно одночасно здійснювати опосередкований контроль над виробниками/постачальниками електроенергії чи природного газу.

Раніше "Судово-юридична газета" повідомляла, що Рада ухвалила держбюджет на 2020 рік.

Нестандартный подход к разделу имущества и получению алиментов при разводе – прямой эфир
Telegram канал Sud.ua
Нестандартный подход к разделу имущества и получению алиментов при разводе – прямой эфир
Главное о суде