В Україні набув чинності закон щодо викривачів корупції

14:35, 1 января 2020
Закон гарантує право викривачів корупції на винагороду.
В Україні набув чинності закон щодо викривачів корупції
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

У середу, 1 січня, в Україні набув чинності закон про внесення змін до ЗУ «Про запобігання корупції» щодо викривачів корупції» №198-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 17 жовтня 2019 року.

Закон гарантує право викривачів корупції на винагороду. При цьому уточнюється, що винагорода гарантується, якщо хабар або завдані державі збитки в 5000 і більше разів перевищують прожитковий мінімум для працездатних осіб (з 1 грудня підвищується до 2102 гривень), тобто фактично перевищує 10 млн гривень.

Розмір винагороди визначає суд у межах 10% від хабара або завданих збитків. У той же час він не може перевищувати 3000 мінімальних заробітних плат - 12,5 млн гривень.

Документ звільняє викривачів корупції від юридичної відповідальності за повідомлення про можливі факти корупції, якщо вони виявилися помилковими. Повідомлення про корупційні злочини можна буде подавати анонімно. Такі сигнали підлягають розгляду, якщо вони стосуються конкретної людини, а також містять дані, які можуть бути перевірені.

Відзначимо, згідно з законом, причетні до схем викривачі корупції не зможуть отримати винагороду. У той же час співучасник корупційних злочинів зможе розраховувати на звільнення від кримінального переслідування, якщо надасть допомогу в розслідуванні.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Володимир Зеленський підписав закон щодо викривачів корупції.

Також відомо, що винагороду отримають викривачі корупції розміром від 10 млн грн

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Калугіна
    Інна Калугіна
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду
  • Микола Місечко
    Микола Місечко
    суддя Оболонського районного суду міста Києва