Парламент ухвалив за основу Антикорупційну стратегію від НАЗК

12:19, 5 ноября 2020
Антикорупційна стратегія складається з 4 розділів, перший з яких присвячений концепції формування антикорупційної політики у 2020-2024 роках.
Парламент ухвалив за основу Антикорупційну стратегію від НАЗК

Сьогодні, 5 листопада, Верховна Рада прийняла за основу проєкт Закону «Про засади державної антикорупційної політики на 2020-2024 роки». Про це йдеться на сайті парламенту.

Законопроєктом пропонується затвердити Антикорупційну стратегію на 2020-2024 роки (далі - Антикорупційна стратегія), яка додається до проєкту.

Одночасно у розділі ІІ «Прикінцеві положення» законопроєкту запропоновано визнати таким, що втратив чинність, Закон України «Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014-2017 роки», а також внести низку змін до Закону України «Про запобігання корупції». Сама Антикорупційна стратегія складається з 4 розділів, при цьому, перший розділ присвячений концепції формування антикорупційної політики у 2020-2024 роках та механізму її реалізації. Решта розділів документу містять опис певних проблем та очікувані стратегічні результати, яких слід досягти для їх розв’язання.

Концепція формування антикорупційної політики у 2020-2024 роках та пропонована до затвердження антикорупційна стратегія базуються на поєднанні двох підходів:

- подальше удосконалення загальної системи запобігання та протидії корупції (розділи ІІ та ІV проекту Антикорупційної стратегії на 2020-2024 роки);

- мінімізація корупції у найбільш пріоритетних із точки зору подолання корупції сферах, у тому числі за рахунок проведення найбільш успішних галузевих реформ (розділ ІІІ проекту Антикорупційної стратегії на 2020-2024 роки).

Проєктом Закону пропонується не лише затвердити Антикорупційну стратегію на 2020-2024 роки, а й внести зміни до деяких положень Закону України «Про запобігання корупції» з метою підвищення ефективності механізмів моніторингу та координації реалізації державної антикорупційної політики. Зокрема, пропонується:

- передбачити повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції щодо визначення порядку здійснення моніторингу, координації, оцінки ефективності реалізації державної антикорупційної політики;

- передбачити запровадження інформаційної системи з метою забезпечення відкритості відомостей про стан реалізації державної антикорупційної політики, інших заходів із запобігання та протидії корупції;

- переглянути періодичність підготовки національних доповідей щодо ефективності державної антикорупційної політики та порядок їх затвердження;

- визначити строки, на які мають розроблятись і затверджуватись Антикорупційна стратегія та відповідна державна програма;

- уточнити положення щодо збору та опрацювання статистичної інформації про результати діяльності спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції.

Проєкт Закону зареєстровано за №4135.

Нагадаємо, законопроект «Про засади державної антикорупційної політики на 2020–2024 роки» був зареєстрований у Верховній Раді 21 вересня.

Раніше ми розповідали, що антикорупційну стратегію НАЗК підтримав комітет Верховної Ради.

Крім того, «Судово-юридична газета» писала, що законопроєкт 4135 передбачає наділення НАЗК правом вносити припис будь-якого держоргану і ставити питання про відповідальність керівників.

Також ми писали про правки судової влади до Антикорупційної стратегії, які голова НАЗК озвучив на Кабміні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Почему сотрудники киевского метро вышли на митинг и требуют повысить проезд до 21 грн
Почему сотрудники киевского метро вышли на митинг и требуют повысить проезд до 21 грн
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Віталій Галаган
  Віталій Галаган
  суддя Дніпровського районного суду міста Києва
 • Олена Губська
  Олена Губська
  суддя Касаційного адміністративного суду Верховного Суду
 • Яна Іваненко
  Яна Іваненко
  суддя Вищого адміністративного суду України
загрузка...