Рада розглядає питання запровадження інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування

13:27, 1 июня 2021
На порядку денному також розгляд законопроектів про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства та про кредитні спілки.
Рада розглядає питання запровадження інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

У вівторок, 1 червня, проходить чергове пленарне засідання п’ятої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання, на якому планується розглянути проект Постанови «Про вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України», № 5343.

Також у порядку денному проекти постанов про визначення двох представників Верховної Ради України до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Бюро економічної безпеки України.

У другому читанні планується розглянути законопроекти, серед яких:

- «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», № 2051-1;

-  «Про внесення змін до розділу II "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України та Закону України "Про розвиток літакобудівної промисловості" щодо підтримки літакобудівної галузі" щодо продовження надання українським авіакомпаніям перехідного періоду для переходу на використання літаків вітчизняного виробництва», № 5301;

- «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо запровадження інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування», № 5246;

- «Про внесення змін до Закону України "Про автомобільні дороги", № 3901.

Повторного з пропозиціями Президента України заплановані до розгляду закони: щодо перейменування Фонду соціального захисту інвалідів і приведення термінології у відповідність із законодавством у сфері соціального захисту осіб з інвалідністю, № 3964 і щодо упорядкування окремих питань захисту викривачів, № 3450.

У першому читані планується розглянути законопроекти, спрямовані на подолання наслідків коронавірусної хвороби COVID-19.

Також у цей день планується розглянути у першому читанні законопроекти:

- «Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо забезпечення розширеного неонатального скринінгу в Україні», № 5589;

- «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства», № 4409;

- «Про кредитні спілки», № 51255125-1;

- «Про внесення змін до деяких законів України щодо внесення відомостей про зареєстроване місце проживання громадян України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, а також оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України», № 4564;

- «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань формування прожиткового мінімуму та створення передумов для його підвищення», № 35153515-1.

Окрім того, планується розглянути у першому читанні законопроекти, спрямовані на захист здоров’я громадян і покращення забезпечення лікарськими засобами.


14:58 Головуючий закрив пленарне засідання.


14:58 У другому читанні та в цілому 319 голосами «за» прийнято про внесення змін до Закону України "Про автомобільні дороги" №3901.


14:57 Народні депутати 315 голосами підтримали прийняття за основу про внесення змін до деяких законів України щодо внесення відомостей про зареєстроване місце проживання громадян України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, а також оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України №4564.


14:56 Депутати 316 голосами «за» законопроект №4568 прийнято за основу.


14:42 Проект Закону про матеріали і предмети, що контактують з харчовими продуктами №4568 у першому читанні доповіла народний депутат Марія Мезенцева. Вона зазначила, що метою законопроекту є мінімізація ризиків завдання шкоди здоров’ю громадян від споживання харчових продуктів; приведення законодавства України у відповідність до законодавства Європейського Союзу заходів, які застосовуються матеріалів і предметів, що контактують з харчовими продуктами; реалізація статті 64 Угоди про асоціацію.

Законопроектом пропонується комплексне врегулювання вимог до безпечності матеріалів і предметів, що контактують з харчовими продуктами та спрямований на забезпечення захисту здоров’я громадян та інтересів споживачів.

Голова підкомітету Комітету з питань аграрної та земельної політики Петро Юрчишин доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу.


14:41 Народні депутати підтримали 339 голосами прийняття за основу проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну №4358.


14:39 Народні депутати підтримали усі чотири пропозиції і 281 голосом прийняли Закон "Про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" щодо упорядкування окремих питань захисту викривачів" №3450 з урахуванням пропозицій Президента України.

До порядку денного було внесено зміни щодо порядку розгляду питань.


14:32 Голова Комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна повідомила, що Комітет підтримав усі пропозиції Президента України до Закону і рекомендує Верховній Раді прийняти його в цілому з урахуванням цих пропозицій.


14:14 Заступник Міністра юстиції доповіла пропозиції Президента України до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" щодо упорядкування окремих питань захисту викривачів» №3450.

Доповідачка повідомила, що Президент України не підписав прийнятий Закон у запропонованій редакції, висловивши у своїх пропозиціях низку зауважень до його положень та запропонував їх доопрацювати.


14:13 Народні депутати 305 голосами за прийняли за основу та 266 голосами проект Закону про внесення змін до Закону України "Про поштовий зв'язок" №3821.


14:12 Депутати 314 голосами «за» прийнято за основу законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення приєднання до електричних мереж №5009.


14:09 Народні депутати повторно розглянули Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо перейменування Фонду соціального захисту інвалідів і приведення термінології у відповідність із законодавством у сфері соціального захисту осіб з інвалідністю" №3964 з пропозиціями Президента України.

Пропозиції Президента України доповіла заступник Міністра юстиції. Вона зазначила, що пропонується технічна зміна до прийнятого Закону стосовно зміни дати набрання ним чинності.

Народні депутати 304 голосами підтримали цю пропозицію та 317 голосами - Закон в цілому з урахуванням пропозиції Президента України.


14:00 Народні депутати розглянули у другому читанні проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо запровадження інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування №5246.

276 голосами законопроект прийнято у другому читанні і в цілому.


13:51 Голова підкомітету Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Вячеслав Рубльов доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу з урахуванням пропозицій і поправок щодо виправлень, уточнень, усунення помилок та/або суперечностей у тексті законопроекту, інших структурних частин законопроекту та/або інших законодавчих актів, що не були предметом розгляду в першому читанні та відповідають предмету правового регулювання законопроекту.

За результатами голосування законопроект №5323 прийнято за основу 247 голосами.


13:44 До порядку денного включено проект Закону про внесення змін до Закону України "Про засади державної регіональної політики" №5323.

Проект доповів Заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря.

Проектом Закону передбачено внесення змін до Закону України «Про засади державної регіональної політики», що передбачають зміну правових, організаційних, фінансових та інших механізмів реалізації державної регіональної політики шляхом:

- визначення єдиної системи документів стратегічного планування регіонального розвитку; посилення зв’язку між Державною стратегією регіонального розвитку, регіональними стратегіями розвитку та документами стратегічного планування розвитку територіальних громад;

- удосконалення структури плану реалізації Державної стратегії регіонального розвитку та регіональних стратегій розвитку;

- посилення координуючої ролі Міністерства розвитку громад та територій з питань реалізації регіональної політики (уточнення та розширення повноважень міністерства з питань стратегічного планування регіонального розвитку, координації діяльності центральних органів виконавчої влади щодо реалізації державної регіональної політики);

- запровадження положення щодо обов’язкового розроблення сільськими, селищними, міськими радами стратегій  розвитку територіальних громад або стратегічних планів розвитку територіальних;

- посилення інституційної підтримки регіонального розвитку: надання агенціям регіонального розвитку права надавати платні послуги, розширення переліку їх засновників за рахунок міських, селищних, сільських рад.

- конкретизації механізму та порядку моніторингу та оцінювання реалізації державної регіональної політики.


13:37 292 голосами «за» законопроект №4187 прийнято за основу.


13:30 Доопрацьований проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підтримки розвитку вітчизняних галузей надрокористування №4187 доповів голова підкомітету Комітету з питань екологічної політики та природокористування Павло Якименко. Він зазначив, що метою законопроекту визначено створення прозорої, простої та зрозумілої системи користування надрами, зменшення надмірного державного впливу на галузь, підвищення конкуренції та легалізація відносин у сфері користування надрами.

Доповідач повідомив, що у доопрацьованій редакції проекту, підготовленій до повторного першого читання, частково враховані поправки і пропозиції народних депутатів, Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики, Національного агентства з питань запобігання корупції, Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України, центральних органів виконавчої влади, суб'єктів господарювання та неурядових міжнародних організацій.

Законопроект передбачає внесення ряду змін до Кодексу України про надра, Земельного кодексу, Гірничого Закону України, законів України "Про нафту і газ" та "Про регулювання містобудівної діяльності".

Павло Якименко доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу.


13:28 Національний Банк України, що за законом із 01 липня 2020 року повністю перебрав на себе повноваження державного регулятора, реалізовуючи свої повноваження, зможе як кредитор першої інстанції (емітент грошової маси) скористатись ефективним механізмом відновлення платоспроможності кредитних спілок або для запобігання їх ліквідації.

Із прийняттям цього законопроекту, чинне законодавство про кредитні спілки наповниться законодавчими положеннями, що зобов’язують державного регулятора більше уваги приділяти питанням пруденційного нагляду та ранньої діагностики можливих соціально-економічних проблем, а правоохоронні органи - дієво приймати участь та здійснювати комплекс заходів, спрямованих на врятування кредитної спілки.

Законопроектом визначено основні етапи процедури відновлення платоспроможності кредитної спілки (відновлення цивільної дієздатності, операційної спроможності, повної платоспроможності), та повноваження суб’єктів цього процесу.

Голова підкомітету Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Елла Рєпіна доповіла рішення Комітету, який рекомендує прийняти за основу законопроект №5125.

За результатами голосування законопроект №5125 прийнято за основу 267 голосами.


13:15 Проект Закону про кредитні спілки № 5125 доповіла голова підкомітету Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Елла Рєпіна. Вона зазначила, що законопроектом зокрема пропонується розширити можливості для кредитних спілок надавати нові види послуг, підвищити рівень доступності фінансових послуг для широкого загалу, вдосконалити вимоги до ліцензування і корпоративного управління в кредитних спілках, підвищити рівень капіталізації та стресостійкості кредитних спілок для зміцнення надійності сектору та довіри до нього споживачів, вдосконалити порядок проведення загальних зборів членів кредитних спілок, запровадити ризик-орієнтований підхід до нагляду за кредитними спілками, впровадити систему завчасного попередження ризиків для швидкого реагування на можливі проблеми в діяльності кредитної спілки, а також вдосконалити процедуру добровільного та примусового виходу кредитних спілок з ринку.

Альтернативний законопроект №5125-1 доповів народний депутат Михайло Цимбалюк.

Законопроектом встановлюються правові та організаційні засади подолання негативних наслідків в діяльності кредитних спілок України, що призвели до втрати доступності до своїх заощаджень для вкладників кредитних спілок.


12:59  Народні депутати 256 голосами підтримали прийняття законопроект за основу.


12:47 Після закінчення перерви до розгляду оголошено проект Закону про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства №4409.

Законопроект доповіла Заступник Міністра юстиції. Вона зазначила, що проектом пропонується ряд технічних змін, усунення неузгодженостей та недоліків, врегулювання суперечливих питань та узгодження деяких положень Кодексу України з питань банкрутства між собою», які пов’язані з тим, що під час розробки нормативно-правових актів, необхідних для впровадження Кодексу в дію, та практичного застосування положень Кодексу виявлено низку технічних неузгодженостей, недоліків та суперечностей».

Голова підкомітету Комітету з питань економічного розвитку Олексій Мовчан доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект №4409 за основу.


12:05 У пленарному засіданні оголошено перерву на 30 хвилин.


11:59 314 голосами «за» законопроект прийнято за основу.


11:50 Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання окремих питань процедур банкрутства на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 №4220 доповіла заступник Міністра юстиції. Вона зазначила, що законопроект має на меті врегулювання окремих питань при здійсненні процедур банкрутства на період заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, забезпечення конституційних гарантій захисту державою всіх суб’єктів права власності і господарювання, додержання засадничих принципів рівності всіх суб’єктів права власності перед законом та рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом.

Доповідачка також зазначила: враховуючи те, що практичні заходи, спрямовані на запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, продовжуються, існує необхідність у додаткових компенсаторних механізмах для забезпечення здійснення провадження у справах про банкрутство.

За таких умов потребують вдосконалення процедури проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів у режимі відеоконференції та шляхом опитування, звернення із заявою про відкриття справи про банкрутство, здійснення провадження про банкрутство, уточнення умов та характеру відповідальності арбітражного керуючого за бездіяльність через вимоги карантину.

Голова підкомітету Комітету з питань економічного розвитку Олексій Мовчан доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу. 


11:42 Верховна Рада 292 голосами прийняла законопроект у другому читанні і в цілому.


11:40 Народні депутати розглянули правки до проекту Закону про внесення змін до розділу II "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України та Закону України "Про розвиток літакобудівної промисловості" щодо підтримки літакобудівної галузі" щодо продовження надання українським авіакомпаніям перехідного періоду для переходу на використання літаків вітчизняного виробництва №5301. 


11:39 За результатами голосування проект Постанови не набрав голосів і не був прийнятий.


11:36 Проект Постанови про визначення представника Верховної Ради України до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Бюро економічної безпеки України за поданням Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності №5494 доповів Голова Комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський. Він зазначив, що щойно проголосовано Постанову про визначення двох представників до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Бюро економічної безпеки України за поданням Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики і запропонував підтримати проект Постанови про визначення одного представника Верховної Ради України від Комітету з питань правоохоронної діяльності. На цю посаду Комітет пропонує представника громадської організації «Волонтерський рух «СПІЛЬНА МЕТА»» Ушакова Олексія Олександровича (за згодою).


11:30 Народні депутати 242 голосами підтримали проект Постанови в цілому.


11:12 До порядку денного зі  скороченням термінів розгляду включено проект Закону про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо забезпечення розширеного неонатального скринінгу в Україні №5589.

Народні депутати не підтримали включення до порядку денного двох законопроектів про внесення змін до деяких законів щодо підтримки вітчизняних виробників теле- та кінопродукції в період встановлення карантину у зв’язку із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 за №№5554 і 5554-1.

Проект Постанови про визначення представників Верховної Ради України до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Бюро економічної безпеки України за поданням Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики №5462 доповів  Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.


10:54 308 голосами «за проект Постанови прийнято в цілому.


10:52 Перед розглядом наступного питання - проект Постанови про вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України №5343 - народні депутати на пропозицію головуючого хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх дітей, які загинули на сході України.

Проект Постанови доповіла народний депутат Марія Мезенцева. Вона зазначила, що, починаючи з 2014-го року, через російську збройну агресію на Донбасі, Україна дізналась як це втрачати дітей на війні. З початку нападу Росії на Україну на території деяких областей, зокрема Донецької та Луганської областей, загинуло більше 240 дітей, ще 56 пропали безвісти, отримали поранення і травми, за даними різних джерел, від 167 до понад 500 малолітніх громадян України.

«Пам'ять кожної безневинної дитини - жертви агресії має бути вшановано в Україні гідно» - наголосила доповідачка і попросила народних депутатів підтримати проект Постанови.

Заступник Голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук доповіла рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти проект Постанови за основу і в цілому з урахуванням пропозицій Комітету.

10:50 Верховна Рада 297 голосами прийняла у другому читанні та в цілому проект Закону про обмеження обігу пластикових пакетів на території України №2051-1


10:48 Постановою до порядку денного п'ятої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання затвердженого Постановою Верховної Ради України від 2 лютого 2021 року №1164-IX, включено законопроекти згідно з переліком, що додається.


10:41 Проект Постанови прийнято в цілому 235 голосами «за»


10:35 Головуючий оголосив до розгляду Проект Постанови про внесення змін до порядку денного п'ятої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання  4690-15.

Представники фракцій у виступах звернули увагу на законопроекти, які подали фракції, і попросили включити їх до порядку денного п’ятої сесії.


10:32 З оголошеннями, заявами, повідомленнями, пропозиціями виступають представники депутатських фракцій і груп.


10:00 Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відкрив пленарне засідання.


Раніше «Судово-юридична газета»  писала, що Разумков ще раз пояснив, чому законопроект про ліквідацію ОАСК не готовий до розгляду.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Сегодня день рождения празднуют
  • Тетяна Кудрявцева
    Тетяна Кудрявцева
    суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська
  • Володимир Погребняк
    Володимир Погребняк
    суддя Верховного Суду у Касаційному господарському суді
  • Наталія Богацька
    Наталія Богацька
    голова Південно-західного апеляційного господарського суду