Кримінальна відповідальність за невизнання Криму частиною України: новий законопроект

12:15, 8 июля 2019
Співавтором правок до Кримінального кодексу виступив Андрій Парубій.
Кримінальна відповідальність за невизнання Криму частиною України: новий законопроект
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

05 липня група народних депутатів (Парубій А.В., Сюмар В.П., Іонова М.М.) подала на розгляд до Верховної Ради проект закону10423  про внесення змін до статті 110 Кримінального кодексу України.

На думку авторів, чинне законодавство України у сфері заборони посягання на територіальну цілісність України часто неналежно застосовується судовими та правоохоронними органами. Зокрема, відповідні органи при застосуванні статті 110 Кримінального кодексу України можуть стикатися з тим, що вона спрямована скоріше на попередження загрози розколу держави та закликів до нього. Втім, текстуальне тлумачення чинної редакції створює незручності у її застосуванні щодо фактів умисного невизнання належності тимчасово окупованих територій до складу території України.

Тобто статтю 110 пропонується викласти в наступній редакції: «Умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, умисне невизнання належності Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей до території України караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією майна або без такої».

Поняття «умисне невизнання» в законопроекті не розтлумачується.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що  Верховний Суд скасував пережеребкування партій.

Також ми публікували висновок КЦС ВС щодо відшкодування пасажирам моральної шкоди при затримці транзитного рейсу.

 



XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде