У Бородянського пояснили, яке визначення дезінформації може з’явитися в законі про медіа

17:51, 15 ноября 2019
Анатолій Максимчук показав визначення «дезінформації», але в закон його не впишуть.
У Бородянського пояснили, яке визначення дезінформації може з’явитися в законі про медіа

Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський та його перший заступник Анатолій Максимчук показали визначення дезінформації, яке може в тому чи іншому вигляді потрапити в новий закон про медіа.

Заступник міністра пояснює введення нового терміну тим, що проти України не припиняється інформаційна війна: «Ми розуміємо, що в Україні точиться інформаційна війна, це як частина гібридної війни, яка ведеться Російською Федерацією проти України, і ми розуміємо, що повинні розробити ефективні механізми для захисту цього простору. До того ж ми розуміємо, що при розробці цих механізмів  мають бути створені такі інструменти, які не дозолять вчинити вибірковій або системний тиск на медіа. Тобто ми маємо збалансувати систему, зробивши її захищеною від  зовнішніх загроз, але чином, щоб не порушити демократичні принципи і не дозволили тиснути на медіа».

Як приклад Анатолій Максимчук навів визначення, яке закріплено в Кодексі практики Європейського союзу щодо протидії дезінформації: «Дезінформація — це очевидно неправдива або така, яка вводить в оману, інформація, що в сукупності створена, представлена й поширена з метою економічної вигоди або умисного введення в оману громадськості; та може заподіяти шкоду суспільству через загрозу демократичним політичним процесам і процесам вироблення політики, а також таким суспільним благам, як захист здоров’я громадян, довкілля і безпека.

Поняття «дезінформація» не охоплює недостовірну рекламу, помилки у звітності, сатиру й пародію чи очевидні необ’єктивні новини й коментарі, та не є порушенням юридичних зобов’язань, кодексів саморегулювання рекламних послуг і стандартів щодо недостовірної реклами».

Проте, він зауважив, що для України має бути розроблене своє визначення цього терміну, оскільки наш внутрішній контекст відрізняється від європейського, і загрози, які стоять перед Україною, інші.

Також, Анатолій Максимчук наголосив, що: «Ми, як держава, повинні забезпечити громадянам України право на отримання безпечної, об’єктивної, точної інформації, при цьому вводиться  відповідальність за умисне розповсюдження дезінформації».

За словами міністра, відповідальність за дезінформацію буде встановлюватись на підставі рішення суду і такою, щоб порушник не мав наміру розповсюджувати таку інформацію.

Також ми писали  про парламентські слухання щодо безпеки діяльності журналістів: що ЗМІ вимагають від влади.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Реорганізація Національної академії прокуратури та новий порядок підготовки прокурорів
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Галина Момонт
  Галина Момонт
  судья Кировоградского окружного административного суда
 • Игорь Бенедисюк
  Игорь Бенедисюк
  судья Кассационного хозяйственного суда Верховного Суда
 • Андрей Черногуз
  Андрей Черногуз
  судья Хозяйственного суда Киевской области