У Бородянського пояснили, яке визначення дезінформації може з’явитися в законі про медіа

17:51, 15 ноября 2019
Анатолій Максимчук показав визначення «дезінформації», але в закон його не впишуть.
У Бородянського пояснили, яке визначення дезінформації може з’явитися в законі про медіа
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський та його перший заступник Анатолій Максимчук показали визначення дезінформації, яке може в тому чи іншому вигляді потрапити в новий закон про медіа.

Заступник міністра пояснює введення нового терміну тим, що проти України не припиняється інформаційна війна: «Ми розуміємо, що в Україні точиться інформаційна війна, це як частина гібридної війни, яка ведеться Російською Федерацією проти України, і ми розуміємо, що повинні розробити ефективні механізми для захисту цього простору. До того ж ми розуміємо, що при розробці цих механізмів  мають бути створені такі інструменти, які не дозолять вчинити вибірковій або системний тиск на медіа. Тобто ми маємо збалансувати систему, зробивши її захищеною від  зовнішніх загроз, але чином, щоб не порушити демократичні принципи і не дозволили тиснути на медіа».

Як приклад Анатолій Максимчук навів визначення, яке закріплено в Кодексі практики Європейського союзу щодо протидії дезінформації: «Дезінформація — це очевидно неправдива або така, яка вводить в оману, інформація, що в сукупності створена, представлена й поширена з метою економічної вигоди або умисного введення в оману громадськості; та може заподіяти шкоду суспільству через загрозу демократичним політичним процесам і процесам вироблення політики, а також таким суспільним благам, як захист здоров’я громадян, довкілля і безпека.

Поняття «дезінформація» не охоплює недостовірну рекламу, помилки у звітності, сатиру й пародію чи очевидні необ’єктивні новини й коментарі, та не є порушенням юридичних зобов’язань, кодексів саморегулювання рекламних послуг і стандартів щодо недостовірної реклами».

Проте, він зауважив, що для України має бути розроблене своє визначення цього терміну, оскільки наш внутрішній контекст відрізняється від європейського, і загрози, які стоять перед Україною, інші.

Також, Анатолій Максимчук наголосив, що: «Ми, як держава, повинні забезпечити громадянам України право на отримання безпечної, об’єктивної, точної інформації, при цьому вводиться  відповідальність за умисне розповсюдження дезінформації».

За словами міністра, відповідальність за дезінформацію буде встановлюватись на підставі рішення суду і такою, щоб порушник не мав наміру розповсюджувати таку інформацію.

Також ми писали  про парламентські слухання щодо безпеки діяльності журналістів: що ЗМІ вимагають від влади.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Калугіна
    Інна Калугіна
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду
  • Микола Місечко
    Микола Місечко
    суддя Оболонського районного суду міста Києва