«Слуги народу» пропонують доповнити вимоги до арбітражних керуючих: подано законопроект

08:00, 27 декабря 2019
Арбітражним керуючим може бути громадянин України, який має вищу юридичну освіту не нижче другого (магістерського) рівня.
«Слуги народу» пропонують доповнити вимоги до арбітражних керуючих: подано законопроект
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Народні депутати від партії «Слуга народу» Тарас Тарасенко, Володимир Ватрас, Юрій Заславський та інші зареєстрували законопроект №2647 «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства (щодо статусу арбітражного керуючого)».

Як зазначено у пояснювальній записці, головною метою проекту закону є усунення недоліків Кодексу України з процедур банкрутства, які встановлюють вимоги до арбітражного керуючого, визначають його права та обов’язки, гарантії його професійної діяльності.

Що пропонується законопроектом

На думку народних депутатів, чинна норма Кодексу України з процедур банкрутства обмежує доступ до професії арбітражного керуючого особам, що мають третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) та науковий рівні освіти.

Тому законопроектом пропонується викласти в новій редакції частину 1 статті 11 Кодексу України з процедур банкрутства, в якій зазначається, що арбітражним керуючим може бути громадянин України, який має вищу юридичну або економічну освіту не нижче другого (магістерського) рівня, загальний стаж роботи за фахом не менше трьох років або не менше одного року після отримання відповідної вищої освіти на керівних посадах, або пройшов навчання та стажування протягом шести місяців у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства, володіє державною мовою та склав кваліфікаційний іспит. Від проходження стажування звільняються особи, які на день звернення із заявою про допуск до складення кваліфікаційного іспиту мають стаж роботи помічника арбітражного керуючого не менше шести місяців за останніх два роки.

Законопроектом пропонується виключити абзац 1 частини 2 статті 10 Кодексу України з процедур банкрутства, яка прирівнює арбітражного керуючого до службової особи підприємства-боржника, оскільки арбітражний керуючий є суб’єктом незалежної професійної діяльності, що визначено у частині 1 цієї статті.

Також законопроектом встановлюється, що арбітражний керуючий є суб’єктом незалежної професійної діяльності. Арбітражний керуючий незалежний від будь-якого незаконного впливу, тиску або втручання.

Проектом закону зазначається, що арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право:

  1. звертатися до суду;
  2. скликати та проводити збори і комітет кредиторів та брати в них участь з правом дорадчого голосу;
  3. безкоштовно на письмовий запит отримувати інформацію з державних реєстрів у межах справи про банкрутство;
  4. надавати на платній або безоплатній основі консультаційні послуги з питань процедур банкрутства будь-яким фізичним або юридичним особам будь-якої форми власності;
  5. здійснювати інші повноваження, передбачені цим Кодексом.

Народні обранці вважають, що ухвалення законопроекту сприятиме підвищенню рівня професійної незалежності й ефективній діяльності арбітражних керуючих в Україні.

Також ми писали, що опубліковано новий порядок перевірок арбітражних керуючих.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Богатих
    Інна Богатих
    заступник Міністра юстиції України
  • Ганна Самойлюк
    Ганна Самойлюк
    суддя Одеського окружного адміністративного суду
  • Ольга Шевчук
    Ольга Шевчук
    суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду