На Facebook-странице организации под названием «Незалежна медіа-профспілка України (НМПУ)» по итогам закрытого обсуждения законопроекта о медиа 29 января, в котором принимали участие представители НМПУ, была опубликована следующая информация:
«Обговорення законопроекту "Про медіа" №2693... На запитання голови НМПУ Сергія Штурхецького нардеп Микита Потураєв запевнив, що проєкт відповідає усім нормам Конституції і Закон не буде після прийняття підданий атаці через Конституційний Суд».
Также на странице организации «НМПУ» опубликован блог журналистки Натальи Соколенко, в котором идет речь о необходимости люстрации журналистов.
«Дозволю висловитися на тему, що треба зробити владі, аби зробити підмурівок для майбутнього законопроєкту із кращими перспективами ухвалення в парламенті і схвалення у медіаспільноті.
…
2. Запровадити люстраційні процедури для медіаменеджерів, ведучих програм
Це люстрація із одним запитанням: "Чи співпрацювали ви із спецслужбами СРСР, країни-агресора Російської Федерації?" Відповідь "Так" означає, що людина не може працювати медіаменеджером або ведучим. Відповідь "Ні" у разі підтвердження фактів співпраці із КДБ-ФСБ означає кримінальну відповідальність. В країнах Балтії так зробили, є історії, коли медійнику присудили 7 років в'язниці за приховування фактів співпраці із КДБ-ФСБ. Окрему норму пропоную запровадити для власників медіа за зразком того, що пропонується у законопроєкті про ринок землі: правочин визнається недійсним, якщо землю придбає громадянин країни-агресора РФ.
Така процедура запустить процес очищення від сіячів російських фейків в українському інформпросторі», — отмечает Наталья Соколенко.
Также в своем блоге она предлагает финансировать из госбюджета «Суспільне мовлення»:
«Має бути продемонстровано підтримку ідеї Суспільного мовлення. Це не лише про фінансування з держбюджету згідно закону про Суспільне мовлення.
Політики партії влади, високопосадовці, посадовці на місцях мають тісніше співпрацювати із Суспільним мовником. Такого зараз нема».
Напомним, ранее «Судебно-юридическая газета» сообщала, что в ходе обсуждения заместитель Офиса Совета Европы в Украине Елена Литвиненко раскритиковала разделение журналистов на профессиональных и обычных.
Также нам стало известно, что закон «О медиа» обсудят за закрытыми дверьми.
Добавим, парламентарии будут дорабатывать законопроект о медиа №2693 вместе з журналистами. Об этом сообщил спикер Верховной Рады Дмитрий Разумков на брифинге в Одессе.
Кроме того, нардеп Александр Ткаченко рассказал, будут ли применять санкции к убыточным СМИ, введут ли ответственность для блогеров и внедрят ли стандарты для новостей.
А еще в Украине появится должность уполномоченного по вопросам информации.