Олексій Гончарук пояснив, навіщо Кабмін дозволив вивозити маски за кордон

20:38, 23 марта 2020
Екс-прем’єр Олексій Гончарук розповів, чому уряд дозволив експорт масок та захисних засобів
Олексій Гончарук пояснив, навіщо Кабмін дозволив вивозити маски за кордон
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Як відомо, ЗМІ оприлюднили інформацію, що будучи прем’єр-мінстром, Олексій Гончарук відмовився ухвалювати заборону на вивезення масок. Замість цього, митна служба спокійно оформляла аж до 11 березня вивезення масок з України.

Як повідомила 23 березня САП, «розпочато кримінальне провадження за фактом службової недбалості посадових осіб Кабінету міністрів України під час здійснення заходів, спрямованих на протидію коронавірусу Сovid-19

Заступником Генерального прокурора — керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назаром Холодницьким зареєстровано кримінальне провадження за фактом можливої службової недбалості посадових осіб Кабінету Міністрів України.

Так, відповідно до оприлюдненої інформації 31 січня 2020 року та 8 лютого 2020 року секретарем Ради Національної безпеки та оборони України на адресу Прем'єр-міністра України скеровано листи про нагальну необхідність обмеження експорту та реекспорту продукції, що прямо чи опосередковано може бути використана при реалізації протиепідемічних, профілактичних та лікувальних заходів на території України з метою недопущення поширення випадків захворювання на коронавірус Covid-19.

Однак, Кабінетом міністрів України тоді фактично проігноровано вищевказані заходи, що так і не були вжиті.

23 березня 2020 року відомості про можливе вчинення кримінального правопорушення внесено до ЄРДР за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.367 КК України.

Відповідно до ст. 214 КПК України досудове розслідування доручено слідчим центрального апарату Державного бюро розслідувань», — повідомило САП.

Олексій Гончарук відреагував на це на своїй сторінці у фейсбук наступним чином:

«Про звинувачення в недбалості під час здійснення заходів спрямованих на протидію COVID-19 — захворювання, викликаного новим коронавірусом.

По-перше. Ще задовго до отримання листа від РНБО, наші фахівці з Міністерства охорони здоров'я України на чолі з Зоряною Скалецькою були в активній комунікації з фахівцями Всесвітньої організації охорони здоров'я та слідкували за ситуацією.

Ми утворили відповідний штаб, установили стан підвищеної готовності та розробили алгоритми дій.

По-друге. 31 січня, у день отримання листа, я невідкладно скликав нараду та відреагував терміновим дорученням МОЗ, а також Anna Novosad Oksana Markarova Тимофей Милованов Max Nefyodov та Вадиму Пристайку (копія доручення додається).

По-третє. 3-го лютого на засіданні Уряду ми схвалили Національний план протиепідеміологічних заходів, спрямований на запобігання поширення 2019-nCoV. В якому, серед іншого, було і доручення вивчити можливість введення тимчасової заборони експорту у разі виявленні загрози дефіциту таких товарів в Україні.

Крім того, ми ввели тимчасові обмеження та умови стосовно людей, які повертались з Китаю та поновили посаду Головного санітарно-епідеміологічного лікаря країни, який і зараз координує роботу всіх медиків у країні.

Ми були в постійному контакті з регіонами — провели навчання медичних працівників, почали готувати заклади, ввели температурний скринінг на кордонах, запустили інформаційно-роз’яснювальні кампанії. Якщо потрібен детальний звіт про виконання плану — наші міністри з легкістю його нададуть.

Четверте. Станом на початок лютого розглядались три сценарії розвитку ситуації — сценарій без заражень в Україні, сценарій з невеликою кількістю заражень та пандемія.

Тож дії Уряду мали бути відповідними до ситуації. На той момент жодного випадку зараження в країні не було. Тому заборону експорту планували за умови діагнозу першого випадку.

Це сталось 3-го березня, а вже наступного дня змінили уряд. Заборону нові урядовці ввели за тиждень, як ми й розглядали в одному зі сценаріїв.

Зараз точно не найкращий час шукати «крайніх». Краще сконцентруватись на вирішенні серйозних викликів, які стоять перед Україною. Це подолання коронавірусу, це боротьба за економіку країни та протистояння з тими, хто нав'язує країні «прості рішення» типу «дефолту», — зазначив екс-прем’єр.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Сегодня день рождения празднуют
  • Борис Продан
    Борис Продан
    суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області
  • Дмитро Шмигельський
    Дмитро Шмигельський
    суддя Деснянського районного суду міста Києва