Депутати підтримали законопроект про підвищення пенсій

17:27, 10 июня 2021
Профільний комітет парламенту рекомендував схвалити у другому читанні законопроект про підвищення пенсій чорнобильцям.
Депутати підтримали законопроект про підвищення пенсій
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендував парламенту схвалити у другому читанні проект Закону про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб (р. № 4555).

У законопроекті зазначено, що додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, та щомісячна компенсація сім’ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи виплачується повністю, незалежно від заробітної плати, пенсії чи іншого доходу.

Якщо особа, яка звернулася за пенсією, пропрацювала на територіях радіоактивного забруднення:

менше 12 місяців, – заробітна плата визначається шляхом поділу загальної суми заробітної плати за календарні місяці роботи на кількість цих місяців;

не менше 30 календарних днів у двох місяцях, – заробітна плата визначається за будь-які фактично відпрацьовані 30 календарних днів роботи;

менше місяця, – заробітна плата визначається за цей календарний місяць з додаванням до заробітної плати на основній роботі.

Для обчислення пенсії по інвалідності відповідно до цього Закону особам із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, а також особам, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи за осіб з їх числа за бажанням заявника заробітна плата обчислюється виходячи з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року тощо.

За словами голови комітету Галини Третьякової відповідно до законопроекту будуть підвищені пенсії ліквідаторам.

Передбачається, що пенсії ліквідаторам першої групи, які сьогодні в середньому отримують 12 270 грн, будуть підвищені до 16 080 грн. Пенсіонерам з числа ліквідаторів другої групи інвалідності - з 10 967 грн 12 987 грн. Для третьої - з 8129 до 8917.

Також депутати рекомендували Комітету з питань бюджету підтримати проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо підтримки громадських об’єднань осіб з інвалідністю (№ 4607, н.д. Бабенко М. та інші).

Проектом акта передбачено внесення змін до статей 87 та 91 Бюджетного кодексу України, а саме:

доповнено нормою щодо можливості отримувати за рахунок коштів державного бюджету кошти на інституційну підтримку всеукраїнських громадських об’єднань осіб з інвалідністю;

передбачена можливість отримувати громадським об’єднанням осіб з інвалідністю за рахунок коштів місцевих бюджетів кошти на виконання програм (проектів, заходів) відповідного адміністративно-територіального рівня, а також на інституційну підтримку їхніх соціальних об’єктів, які надають послуги особам з інвалідністю.

Також депутати схвалили звернення до Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки щодо прискорення підготовки та винесення на розгляд Верховної Ради у другому читанні проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» щодо відновлення дії попередніх редакцій норм зазначеного Закону (р. № 2141) та проекту Постанови про заходи, спрямовані на посилення соціального захисту та вшанування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з нагоди 35-х роковин трагедії на Чорнобильській АЕС (р. № 5211, н.д. Королевська Н. та інші).

Постановою передбачається, що буде запроваджена державна нагорода у вигляді медалі для нагородження осіб, віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, та пропозиції щодо внесення змін до Державного бюджету України на 2021 рік в частині забезпечення фінансування виготовлення медалі.

У двомісячний строк з дня прийняття цієї Постанови розглянути питання та подати на розгляд Верховної Ради України відповідні законодавчі пропозиції щодо:

підвищення розмірів пенсійного забезпечення осіб із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою;

підвищення розмірів додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю особам, які віднесені до категорій 1-4 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;

підвищення розміру щомісячної компенсації сім'ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи;

поновлення раніше діючої норми щодо збільшення розміру пенсії за вислугу років особам, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС під час проходження служби;

врегулювання питання медичного обстеження, диспансеризації та лікування у спеціалізованих медичних закладах осіб, які народилися від учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, або осіб, евакуйованих із зони відчуження, і після досягнення повноліття не були віднесені до категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

відновлення фінансування бюджетної програми «Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

А от що стосується розгляду питання бюджетної декларації на 2022 – 2024 роки депутати перенесли це на наступне засідання.

Раніше Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відхилив законопроекти, які стосуються введення загальнообов’язкової накопичувальної пенсійної системи. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Микола Шаповал
    Микола Шаповал
    суддя Сумського окружного адміністративного суду
  • Андрій Осаулов
    Андрій Осаулов
    суддя Шевченківського районного суду міста Києва