Впровадження е-реєстрів та зміна умов діяльності спортивних федерацій: нові норми від Кабміну в спортивному законодавстві

13:20, 17 августа 2021
Кабінет міністрів України вніс до парламенту законопроект, який змінює Закон України «Про фізичну культуру і спорт».
Впровадження е-реєстрів та зміна умов діяльності спортивних федерацій: нові норми від Кабміну в спортивному законодавстві
Джерело фото: istockphoto.com
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Кабінет міністрів України вніс до парламенту законопроект №5847 про внесення змін до Закону України «Про фізичну культуру і спорт», який регулює діяльність спортивних федерацій.

Законопроектом запроваджується визначення понять національна збірна команда, спортивна дисципліна тощо.

У законі прописано визнання олімпійського і паралімпійського спорту як пріоритетного напряму політики держави у сфері спорту.

Розширено функції відповідного міністерства (зараз це Міністерство молоді і спорту України), визначає пріоритетність видів спорту, визнаних в Україні за встановленими критеріями, бере участь у забезпеченні публічної безпеки і порядку під час масових спортивних заходів, сприяє забезпеченню науково-методичного супроводу підготовки спортсменів національних збірних тощо.

У проекті подано визначення функцій спортивного клубу, серед яких можна виділити: 

  • надання фізкультурно-спортивних послуг різним групам населення;
  • організація і проведення та/або участь в організації та проведенні фізкультурно-оздоровчих і спортивних заходів серед різних груп населення;
  • забезпечення підготовки та участі спортсменів спортивного клубу у змаганнях різного рівня тощо.

У проекті прописано, що основними формами роботи у спортивному клубі є групові та/або індивідуальні тренувальні заняття.

Що стосується тренування дітей, то вони проводяться за навчальними програмами з відповідних видів спорту, затвердженими в установленому порядку. При цьому місцеві ради можуть надавати пільги дітям, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, та особам з інвалідністю.

Місцеві ради можуть засновувати заклади спеціалізованої освіти спортивного профілю із специфічними умовами навчання.

Прибирають із законодавства статтю  про школи вищої спортивної майстерності, які забезпечували підготовку спортсменів резервного спорту та спорту вищих досягнень шляхом проведення постійних навчально-тренувальних зборів та участі спортсменів у відповідних змаганнях.

Також у законопроекті прописані норми стосовно діяльності спортивних федерацій. Зокрема, міністерство  може укласти договір про співпрацю лише з однією спортивною федерацією з відповідного виду (видів) спорту (спортивних дисциплін), яка має статус національної спортивної федерації.

Відповідні визнані федерації надають міністерству пропозиції щодо складання Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих і спортивних заходів України; організовують та проводять чемпіонати України, інші всеукраїнські та міжнародні спортивні заходи в Україні з відповідного олімпійського, неолімпійського, національного виду спорту;  інформують міністерство про проведення всіх спортивних заходів і про рейтинг спортсменів за підсумками змагань.

Самі федерації затверджують правила спортивних змагань із видів спорту, визнаних в Україні, з урахуванням правил спортивних змагань відповідної міжнародної спортивної федерації; присвоюють кваліфікаційні категорії спортивним суддям; надають рекомендації для заохочення спортсменів.

При цьому місцеві осередки всеукраїнських спортивних федерацій зможуть отримувати з місцевих бюджетів фінансову підтримку на здійснення спортивних заходів в межах місцевих програм з розвитку фізичної культури і спорту.

Є в законопроекті й норми стосовно спортивної федерації осіб з інвалідністю. Їх функціонування схоже на роботу звичайної федерації, тільки у їхній назві має зазначатися відповідне порушення здоров’я.

Вводиться поняття «Національний комітет спорту інвалідів України» – громадське об’єднання фізкультурно-спортивної спрямованості, основним завданням якого є забезпечення розвитку паралімпійського та дефлімпійського руху в Україні як складової частини міжнародного паралімпійського та дефлімпійського рухів, яке є членом Міжнародного паралімпійського комітету.

Передбачається впровадження електронних інформаційно-аналітичних систем та сервісів, інформаційних ресурсів, електронних реєстрів та баз даних у сфері фізичної культури і спорту для зберігання та обробки даних;

Раніше як повідомляла «Судово-юридична газета», Президент України Володимир Зеленський підписав закон про режим «без паперів».

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Коваленко
    Інна Коваленко
    суддя Дніпровського районного суду міста Києва