Уряд затвердив вимоги до проведення земельних торгів в онлайн-режимі

08:06, 23 сентября 2021
Як розпродаватимуть державну землю на аукціонах через інтернет.
Уряд затвердив вимоги до проведення земельних торгів в онлайн-режимі
Источник фото: Факты
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Урядом затверджені Вимоги  щодо підготовки до проведення та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису). 

Вимоги затвердили Постановою Кабміну під назвою «Деякі питання підготовки та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису».

Міністр АПК Роман Лещенко пояснює, що досвід проведення електронних аукціонів для продажу різних видів майна продемонстрував свою суттєво більшу ефективність, ніж неелектронні торги.

Проектом постанови впроваджуються принципово нові механізми продажу земельних ділянок та/або прав на них шляхом проведення електронного аукціону, встановлюються засоби запобігання зловживанням при проведенні земельних торгів для продажу земельних ділянок державної та комунальної власності та/або прав на них, а також земельних ділянок приватної власності у встановлених випадках тощо. 

Постанова регулює

- технічні вимоги до підготовки до проведення та проведення земельних торгів у формі електронних аукціонів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису) з використанням електронної торгової системи,

- встановлення та оприлюднення їх результатів,

- визначення розміру, порядку та строків сплати,

- повернення реєстраційних, гарантійних внесків учасників та винагороди, що сплачується переможцем земельних торгів оператору електронного майданчика,

- порядок відшкодування витрат (видатків), здійснених на підготовку лота для продажу на земельних торгах,

- порядок та строки сплати ціни продажу земельної ділянки та плати за користування земельною ділянкою,

- порядок реалізації переважного права купівлі земельної ділянки у власність у разі продажу її через електронний аукціон,

- технічні вимоги до проведення повторних торгів,

- порядок функціонування та адміністрування електронної торгової системи відповідно до Земельного кодексу України. 

Одним із розділів прийнятого нормативного акту є Технічні вимоги до проведення земельних торгів 3 продажу земельних ділянок та прав користування ними під час виконання рішень, що підлягають примусовому виконанню  в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження».  

 Потенційні покупці разом із заявою про участь в земельних торгах також подають копії таких документів: 

  • документи, які містять відомості про структуру власності (якщо потенційним покупцем є юридична особа); 
  • документи, що підтверджують громадянство учасників (акціонерів, членів) та бенефіціарного власника (якщо потенційним покупцем є юридична особа); 
  • документи, що підтверджують джерела походження коштів, зокрема: декларація про майновий стан і доходи; декларація про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру/декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або органу місцевого самоврядування; річна (квартальна, інша) фінансова та/або податкова звітність юридичної особи - набувача та фізичної особи – підприємця (за наявності), що отримана нотаріусом безпосередньо від набувача (баланс, витяги, що містять дані про прибутки та збитки господарської діяльності клієнта, податкова декларація з додатками); фінансова звітність юридичної особи — набувача, що оприлюднена відповідно до вимог законодавства; інші документи, що підтверджують джерела походження коштів; 
  • документи про перебування у шлюбі (чи його розірвання), у тому числі зареєстрованому за кордоном, та про набуття земельних ділянок сільськогосподарського призначення на праві спільної сумісної власності подружжя (у разі наявності, якщо потенційним покупцем є фізична особа); 
  • документ, що містить інформацію щодо юридичних осіб, права на частку у статутному (складеному) капіталі, у пайовому фонді, акції, паї, які потенційний покупець, має із обов'язковим зазначенням найменування юридичної особи, ідентифікаційного коду юридичної особи, розміру належної йому частки у статутному (складеному) капіталі, у пайовому фонді, та/або кількість належних йому акцій, паїв (у разі наявності, якщо потенційним покупцем є фізична особа); 
  • документи, які підтверджують право власності учасника земельних торгів на земельні ділянки сільськогосподарського призначення (у разі наявності таких прав).

Електронна торгова система забезпечує можливість встановлення початку проведення земельних торгів протягом робочого часу (понеділок — п'ятниця з 9 до 18 години), крім вихідних, святкових та неробочих днів. 

Будь-яка дія, вчинена в електронній торговій системі з особистого кабінету учасника, організатора земельних торгів, вважається такою, що вчинена відповідною особою. 

Усі зміни після їх оприлюднення зберігаються в електронній торговій системі протягом трьох років з дати внесення такої інформації до електронної торгової системи. 

Потенційні покупці, учасники подають запитання в електронній торговій системі через інтерфейс електронного майданчика в текстовому вигляді без можливості приєднання файлів. 

Потенційні покупці, учасники подають запитання щодо земельних торгів до 18 години дня, що передує дню проведення земельних торгів. 

Будь-який користувач інтернету має можливість спостерігати за ходом земельних торгів в інтерактивному режимі реального часу та здійснювати пошук інформації щодо проведених та/або запланованих земельних торгів за допомогою сервісів пошуку та перегляду торгів електронного майданчика. 

Час проведення (початку) земельних торгів встановлюється електронною торговою системою автоматично. 

 Якщо земельні торги визнаються такими, що не відбулися, то електронна торгова система автоматично присвоює таким торгам статус таких, що не відбулися, та формує протокол про результати земельних торгів. 

Якщо подано більше однієї заяви про участь у земельних торгах учасниками, які подали закриті цінові пропозиції, електронна торгова система активує модуль земельних торгів. 

 У кожному раунді кожен учасник протягом 3-х хвилин має право зробити крок аукціону (оновити закриту цінову пропозицію/цінову пропозицію). Учасник може зробити крок аукціону також на етапі подання закритої цінової пропозиції. 

 Після завершення раунду електронна торгова система робить паузу на 3 хвилини і оголошує наступний раунд. 

 Переможець земельних торгів: 

  • підписує протокол про результати земельних торгів протягом трьох робочих днів з дня, що настає за днем його формування електронною торговою системою; 
  • підписує договір за результатами проведення земельних торгів з організатором протягом 20 робочих днів з дня, що настає за днем формування протоколу про результати земельних торгів. 

 Протягом п'яти робочих днів з дня підписання договору за результатами проведення земельних торгів переможець сплачує на рахунки, зазначені в оголошенні про проведення земельних торгів, ціну продажу лота (якщо інше не визначено договором оренди земельної ділянки, що міститься в оголошенні про проведення земельних торгів та який був підписаний за результатами земельних торгів) та витрати (видатки), здійснені на підготовку лота до продажу у сумі, зазначеній в оголошенні про проведення земельних торгів .

 Раніше розповідалося, що новий закон про спрощення приєднання до електричних мереж, врегульовує питання сервітуту та запроваджує «єдине вікно».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду