В які строки подаватимуть повідомлення про кінцевих бенефіціарних власників: законопроект Зеленського

17:16, 19 ноября 2021
Президент обґрунтовує законопроект необхідністю спрощення подання інформації про кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності юридичними особами.
В які строки подаватимуть повідомлення про кінцевих бенефіціарних власників: законопроект Зеленського

В жовтні 2021 року Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення зміни до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" ( № 1805-IX від 8 жовтня 2021 року), яким строк виконання обов’язку для підприємств щодо повідомлення державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності продовжили з трьох місяців до одного року.

Проте Президент Володимир Зеленський вирішив теж не залишитися осторонь і після підписання Закону № 1805-IX подав власний законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення порядку подання інформації, необхідної для проведення фінансового моніторингу» (реєстр № 6320 від 18.11.2021).

Президентський законопроект зменшує строк подання державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності з одного року до шести місяців. Цей строк буде відліковуватися  не від дати набрання чинності Законом (як ухвалив парламент), а з дня набрання чинності нормативно-правовими актами, якими будуть затверджені положення про форму та зміст структури власності та методологія визначення юридичною особою кінцевого бенефіціарного власника (п. 4 розділу Х "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення").

У разі виявлення юридичною особою після набрання чинності нормативно-правовими актами, якими будуть затверджені положення про форму та зміст структури власності і методологія визначення юридичною особою кінцевого бенефіціарного власника, неповноти або неточностей чи помилок у раніше поданій державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридична особа не пізніше трьох місяців з дня набрання чинності такими нормативно-правовими актами повторно подає державному реєстратору відкориговані відомості.

В Законі України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» з’явиться нова стаття 5-1, згідно з якою юридичні особи будуть зобов'язані подавати інформацію про кінцевого бенефіціарного власника або його відсутність та структуру власності для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб–підприємців та громадських формувань.

Юридичні особи будуть зобов'язані підтримувати відомості про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності в актуальному стані, повідомляти державного реєстратора про зміни протягом 30 робочих днів з дня їх виникнення та подавати державному реєстратору документи, що підтверджують ці зміни.

У разі виявлення юридичною особою неповноти або неточностей чи помилок у раніше поданих державному реєстратору відомостях про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридична особа буде зобов'язана не пізніше трьох робочих днів з дня їх виявлення подати державному реєстратору відкориговані відомості.

Щорічно, починаючи з наступного року з дати державної реєстрації юридичної особи, протягом 14 календарних днів юридичні особи стануть зобов'язані подавати державному реєстратору заяву про підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника.

Подання документів, що підтверджують відомості, зазначені у заяві, не вимагається.

Засвідчення (нотаріальне або із застосуванням засобів кваліфікованого електронного підпису) копії документа, що посвідчує особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи, має бути здійснене не раніше, ніж за три місяці до дати подання документа для проведення державної реєстрації.

На кого ці вимоги не планують поширювати

Вимоги, які висуває законопроект, не будуть не поширюватися на політичні партії, структурні утворення політичних партій, професійні спілки, їх об'єднання, організації профспілок, передбачені статутом профспілок та їх об'єднань, творчі спілки, місцеві осередки творчих спілок, організації роботодавців, їх об'єднання, адвокатські об'єднання, адвокатські бюро, релігійні організації, державні органи, органи місцевого самоврядування, їх асоціації, державні та комунальні підприємства, установи, організації, торгово-промислові палати, пенсійні фонди, житлово-будівельні кооперативи, дачні (дачно-будівельні) кооперативи, садівничі та гаражні (гаражно-будівельні) кооперативи (товариства), об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, асоціації власників житлових будинків, внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій сільськогосподарські кооперативи, сільськогосподарські кооперативні об'єднання.

Одночасно Зеленський вніс законопроект про штрафи для керівників компаній за несвоєчасне подання інформації про кінцевих бенефіціарів.

 Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Владимир Зеленский дает пресс-конференцию, ПРЯМОЙ ЭФИР
Владимир Зеленский дает пресс-конференцию, ПРЯМОЙ ЭФИР
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Андрій Калараш
  Андрій Калараш
  суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду
 • Дмитро Мальцев
  Дмитро Мальцев
  заступник голови Шевченківського районного суду міста Києва
 • Любов Хилько
  Любов Хилько
  заступник голови Кіровоградського окружного адміністративного суду
загрузка...