Протидія ухиленню від оподаткування доходів, зміни у підходах ДПС: Гетманцев розкрив, що треба на подальшому шляху до ЄС

15:30, 29 июня 2022
Данило Гетманцев: українське суспільство хоче їздити класними дорогами і мати доступну якісну освіту, але при цьому мріє, щоб «кум порішав» і щоб при нагоді самому обходити «обов’язкові для інших» правила.
Протидія ухиленню від оподаткування доходів, зміни у підходах ДПС: Гетманцев розкрив, що треба на подальшому шляху до ЄС

Після надання Україні статусу кандидата до ЄС наша держава має імплементувати десятки документів у сфері публічних фінансів. Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, секретар Національної ради з питань відновлення України Данило Гетманцев в інтерв’ю Укрінформу назвав деталі.

«Завдань досить багато і вони доволі складні. Насамперед, ми повинні розуміти, що визначені раніше в Угоді про асоціацію кроки, які деякі експерти вважають вичерпними завданнями з євроінтеграції, не відображають і половини того, що реально треба зробити. Оскільки з часу підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС європейське законодавство, в тому числі і у фінансовій частині, пішло далеко вперед. Тож інтегруватися до нього доведеться вже на поточному рівні, а не на рівні 2014 року.

Якщо говорити загалом про сферу публічних фінансів, то, приміром, у митному законодавстві потрібно імплементувати 7 регламентів та приєднатися до 2 конвенцій.

В частині податків йдеться про 22 директиви, а у фінансову та банківському секторі — про 9 директив і 3 регламенти.

По-перше, маємо зробити це з певним перехідним періодом, тобто, зменшивши витрати суспільства та бізнесу на адаптацію до цих норм, мінімізувавши можливі втрати й обмеження. З іншого боку, маємо завдання зробити процес інтеграції незворотнім і після перехідного періоду забезпечити реальну дієвість затверджених норм», - зауважив Гетманцев.

«Якщо називати окремі напрямки, то спільний транзит, міжнародне застосування NCTS (нової комп’ютеризованої системи транзиту, до якої вже приєдналися 35 країн) — поміж першочергових і реальних до виконання завдань. 

Тиждень тому Верховна Рада ухвалила законопроєкт про так званий «митний безвіз». Зараз готуємося до другого читання, будемо інтегрувати нашу систему у європейську, забезпечувати онлайн-обмін митною інформацією про вантажі і позбуватися впливів «людського чинника», прибирати корупційну складову.

Якщо говорити про податкову сферу, то тут вважаю першочерговим завданням імплементацію 112-ої директиви Ради ЄС про спільну систему податку на додану вартість.  Маємо якнайшвидше інтегрувати її в наше законодавство. І вже працюємо над тим, як це зробити.

В частині податку на прибуток належить імплементувати положення цілої низки директив, що регулюють трансфертне ціноутворення, протидію ухиленню від оподаткування доходів. Йдеться також про електронний аудит та електронну ризико-орієнтовану роботу Державної податкової служби, спрямовану на виявлення та запобігання ухиленням від оподаткування, виходячи з аналізу документів та звітності, а не проведення планових чи позапланових виїзних перевірок, як це відбувається зараз», - зазначив він.

 «Я переконаний: аби стати частиною Європи, аби тебе прийняли до Європи, до ЄС, спочатку маєш “прийняти” ЄС до себе. Це означає жити по закону, а не “по совісті”, як вчив руських Лєв Толстой…

Жити по закону, а не по совісті, яка у кожного своя, - це якраз по-європейськи. Поважати закон та поважати право іншого, захищене цим законом, - по-європейськи. Платити податки з усіх доходів - по-європейськи, а ухилятися від оподаткування - по-руськи. Стояти в заторі на світлофорі, не порушуючи правил, - по-європейськи, а їхати зустрічною смугою - по-руськи. Й так — за десятками інших позицій. І якщо ти не приймеш для себе загальновизнаних правил та обмежень, рівності прав інших, того, що твоя свобода закінчується там, де починається свобода іншого, то, фактично, ти втрачаєш свою європейськість.

Бо Європа ж, якщо розібратися, майже нічого не експортує зовні, крім фундаментального принципу верховенства права. Оцей принцип в усіх його проявах, починаючи від оподаткування і завершуючи рівністю перед законом у будь-якій сфері, - якраз і є «європейськістю». Це те, що не сприймається й викликає шалений спротив «руського міра». Ось тому із цим буде пов’язаний певний злам в українському суспільстві. Воно хоче їздити класними дорогами, хоче, щоб інші не крали, хоче мати доступну якісну освіту, хоче нормально заробляти, але при цьому мріє, щоб «кум порішав» і щоб при нагоді самому обходити «обов’язкові для інших» правила. А так не буває. Якщо ми це не зрозуміємо, то втратимо свій історичний унікальний шанс. Це стосується і єдиних для всіх та безумовних для дотримання правил гри у фінансовій, банківській, податковій та митній сферах», - підкреслив він.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Андрей Костин: Генпрокурор безотлагательно назначит победителя конкурса на руководителя САП
Андрей Костин: Генпрокурор безотлагательно назначит победителя конкурса на руководителя САП
Главное за день
загрузка...