Выплата помощи от международных организаций: инструкция, как ее получить

12:59, 27 июля 2022
Как получить денежную и другую помощь от международных организаций: порядок действий.
Выплата помощи от международных организаций: инструкция, как ее получить
Фото: napensii.ua
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

В связи с большим количеством вопросов о получении помощи и подаче заявок через социальную платформу єДопомога, в Минсоцполитики ответили на самые распространенные вопросы.

Платформа єДопомога была создана Министерством социальной политики Украины при поддержке Министерства цифровой трансформации Украины и Программы развития ООН (ПРООН) в Украине при финансовой поддержке Швеции с целью поддержки украинцев во времена российской агрессии.

Платформа єДопомога имеет три направления:

«єДопомога» государственная», на которой вы можете узнать, как получить помощь от государства.

«єДопомога» волонтерская», где вы можете самостоятельно помочь людям, пострадавшим от войны или оставить заявку на помощь, если в этом нуждаетесь.

«єДопомога» международная» - это возможность подать заявку на помощь от международных организаций.

Далее приводим ответы Минсоцполитики.

 «1. Хто саме може розраховувати на отримання допомоги від міжнародних організацій, залишаючи заявку через платформу єДопомога?

Для міжнародних організацій пріоритетними є найнезахищені верстви населення, що мають соціальні статуси, такі як: особа з інвалідністю, пенсіонер, одинока мати або батько, багатодітна сім’я, отримувач допомоги малозабезпеченим сім’ям, зокрема з числа внутрішньо переміщених осіб.

Заявку на платформі може залишити будь-яка людина, а от рішення щодо виплат та яким саме категоріям населення допомогти,  приймають міжнародні організації.

Зі свого боку Мінсоцполітики проводить верифікацію даних заявника, використовуючи наявні державні інформаційні реєстри та бази даних, що дозволяє отримувати перевірену інформацію про особу.

 1. Чи є пенсіонери серед цих категорій?

Категорія “пенсіонер” в заявці є. Але просимо звернути увагу, що запити від міжнародних організацій на реєстри заявок, як правило, мають декілька критеріїв. Наприклад, це пенсіонер+визначений регіон або інша соціальна категорія! Так, наприклад, в крайньому реєстрі, що було надано до Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні, була зазначена інформація по заявках з переліку категорій, таких як: малозабезпечені родини та особи з інвалідністю другої групи, які зареєстровані у визначених міжнародною організацією територіях (Луганська, Донецька, Херсонська, Миколаївська, Сумська, Чернігівська та Запорізька області).

Зараз складний час для кожного українця, і ресурси навіть у міжнародних організацій обмежені.

Мінсоцполітики докладає максимальних зусиль задля збільшення кількості міжнародних організацій, що можуть надати грошову допомогу українцям, що постраждали від війни.

На платформі “єДопомога міжнародна”, у вкладенні "Умови надання допомоги" є вся необхідна інформація, по організаціях, які надають допомогу та кому саме вони її надають https://aid.edopomoga.gov.ua/terms

 1. Скільки коштів вже отримали і скільки передбачено в рамках цієї допомоги?

Мінсоцполітики отримує інформацію про фактичне отримання грошей людьми від міжнародних організацій не одразу, так як у міжнародних організацій також  є свої внутрішні процеси, узгодження, перерахування тощо.

Загалом, згідно з досягнутими домовленостями разом з міжнародними організаціями реалізуються проекти до додаткових виплат найбільш вразливим категоріям населення для понад 2 мільйонів осіб із загальною сумою виплат понад 10 млрд гривень. Наразі в реєстрах передано інформацію для виплати 189 428 людям, що заповнили заявку через платформу “єДопомога міжнародна”. А також Мінсоцполітики були передані переліки осіб, що підпадають під категорії, зазначені в меморандумах, з інформацією по 780 722 особам.

 1. Що потрібно зробити, аби отримати допомогу?

Потрібно зайти на платформу єДопомога за адресою edopomoga.gov.ua. Обрати напрям “Виплати від міжнародних організацій” і далі заповнити заявку.

Звертаємо увагу на те, що потрібно уважно заповнювати номер телефону, IBAN, ІПН (РНОКПП) та паспортні дані.

Важливо також те, що тільки один з батьків може подати інформацію про дітей у своїй заяві, не потрібно в кожну заявку їх включати, адже будуть дублі та помилка.

Нагадуємо, IBAN не є обов’язковою умовою для виплати, адже деякими меморандумами передбачена можливість отримання грошового переказу», - зазначили у Мінсоцполітики.

Далі наводимо Умови надання грошової допомоги від міжнародних організацій

 1. Грошова допомога надається міжнародними організаціями в рамках реалізації проєкту щодо надання додаткових заходів соціальної підтримки окремих категорій населення, зокрема з числа внутрішньо переміщених осіб, передбаченого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2022 року № 487 «Про реалізацію спільного з Місією Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні та Товариством Червоного Хреста України проекту щодо додаткових заходів соціальної підтримки окремих категорій населення».
 2. Грошова допомога надається міжнародними організаціями відповідній соціальній категорії населення, згідно з умовами меморандумів про співпрацю/співробітництво, укладених Міністерством соціальної політики України та відповідною міжнародною організацією.
 3. Грошова допомога надається соціальним категоріям населення України згідно з Додатком 1 (див. нижче) до цих Умов.
 4. Заявка на виплату грошової допомоги від міжнародних організацій заповнюється і подається на інформаційній платформі єДопомога (веб-ресурс https://edopomoga.gov.ua).
 5. Персональні дані фізичних осіб – заявників на отримання грошової допомоги від міжнародних організацій збираються адміністратором інформаційної платформи єДопомога - державним підприємством «Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України» (далі – Адміністратор), передаються Міністерству соціальної політики України (далі – Мінсоцполітики України) та обробляються ним. Мінсоцполітики України є власником бази персональних даних заявників.
 6. Заявник надає Адміністратору та Мінсоцполітики України право на збір, передачу та обробку його персональних даних на умовах, передбачених в Додатку 2.

(ПОЛІТИКА КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ) до цих Умов.

АДМІНІСТРАТОР:

ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ІНФОРМАЦІЙНО-ОБЧИСЛЮВАЛЬНИЙ ЦЕНТР МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ»

Адреса: пр. Гузара Любомира, 7, м. Київ, 03065.

Код ЄДРПОУ: 03562649

e-mail: [email protected]

МІНСОЦПОЛІТИКИ УКРАЇНИ:

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Адреса: вул. Еспланадна, 8/10, м. Київ, 01601

Код ЄДРПОУ: 37567866

e-mail: [email protected]

Додаток 1

Партнер:

Представництво дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ)

Меморандум:

Меморандум про співробітництво між Міністерством соціальної політики України та Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні щодо забезпечення захисту прав дітей, які постраждали від війни в Україні, внаслідок збройної агресії російської федерації

Категорія:

Сім’ї з дітьми:

- багатодітні родини, які мають 3 і більше дітей до 18 років, з яких принаймні одна дитина не досягла 2 років;

- які мають 2 і більше дітей до 18 років, з яких принаймні 1 дитина з інвалідністю

Територія:

Вся територія України без «прив’язки» до статусу ВПО

Сума:

2220 грн на кожного члена сім‘ї до (не більше 5 осіб) максимально 33 300 грн

Строк:

три місяці одним платежем

Кількість людей:

на першому етапі 80 тисяч сімей

Обсяг коштів:

$90 млн

Канал виплати:

Уповноважені банки, які визначені ЮНІСЕФ

Гаряча лінія:

0800600017 (понеділок–п’ятниця з 8:00 до 22:00)

Партнер:

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН)

Меморандум:

Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва між Міністерством соціальної політики України та УВКБ ООН

Категорія:

Внутрішньо переміщені особи

Пріоритет – ВПО з числа осіб, які одержують пенсію до 3 000 грн.

Територія:

Вся територія, але першочергово для ВПО з найбільш постраждалих регіонів Донецької, Луганської, Одеської, Харківської, Запорізької, Миколаївської, Херсонської областей

Сума:

2220 грн на кожного члена сім’ї

Строк:

щомісяця, протягом трьох місяців

Кількість людей:

200 тисяч осіб (з можливістю збільшення)

Обсяг коштів:

1,4 млрд грн

Канал виплати:

Уповноважені банки, які визначені УВКБ ООН

Гаряча лінія:

0800307711 (понеділок–п’ятниця з 8:00 до 18:00)

Партнер:

Всесвітня продовольча програма ООН (ВПП ООН)

Меморандум:

Меморандум про взаєморозуміння для надання грошової допомоги з використанням даних українських бенефіціарів («ДУБ») між Міністерством соціальної політики України («Міністерство») та Всесвітньою продовольчою програмою («ВПП»)

Категорія:

Внутрішньо переміщені особи за черговістю дати включення до бази даних

Територія:

Вся територія, пріоритет – для ВПО з найбільш постраждалих регіонів Донецької Луганської, Одеської, Харківської, Запорізької, Миколаївської, Херсонської областей

Сума:

2220 грн на кожного члена домогосподарства, але не більш як для трьох осіб

Строк:

щомісяця, протягом трьох місяців

Кількість людей:

500 тисяч осіб

Обсяг коштів:

Понад 3 млрд грн

Канал виплати:

Western Union

Гаряча лінія:

0800600122 (понеділок–п’ятниця з 8:00 до 18:00)

Партнер:

Місія Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні та Товариство Червоного Хреста України (МЧКХ та ТЧХУ)

Меморандум:

Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством соціальної політики України, Місією Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні та Товариством Червоного Хреста України щодо надання грошової допомоги вразливим категоріям населення України, які постраждали внаслідок бойових дій

Категорія:

Пріоритетною категорією визначено малозабезпечені сім’ї, у тому числі із числа ВПО.

Для подальшого узгодження:

— Одинокі матері, які отримують допомогу на дітей;

— Отримувачі допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами;

— Особи з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю, які отримують державну соціальну допомогу;

— Отримувачі державної соціальної допомоги, які не мають права на пенсію, та особи з інвалідністю;

— Багатодітні сім’ї, які отримують допомогу дітям;

— Непрацюючі особи, які досягли пенсійного віку, але не набули права на пенсійну виплату;

— Отримувачі допомоги, які доглядають за хворою дитиною.

Територія:

Вся територія України, пріоритет - для ВПО з найбільш постраждалих регіонів Донецької, Луганської, Одеської, Харківської, Запорізької, Миколаївської, Херсонської областей

Сума:

2500 грн на кожного отримувача

Строк:

місяць (із можливістю подальшого збільшення тривалості надання допомоги)

Кількість людей:

960 тисяч осіб

Обсяг коштів:

2,4 млрд грн

Канал виплати:

Приватбанк

Гаряча лінія:

0800332656 (понеділок–п’ятниця з 8:00 до 18:00)

Конфіденційний зворотній зв’язок:

[email protected]

Загальний зворотній зв’язок:

[email protected]

Партнер:

Міжнародна організація з міграції (МОМ)

Меморандум:

Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством соціальної політики України та Міжнародною організацією з міграції (МОМ)

Категорія:

Пріоритетною категорією визначено осіб з інвалідністю, у тому числі із числа ВПО. Для подальшого узгодження визначено такі категорії:

— Одинокі матері/батьки, які отримують допомогу на дітей;

— Отримувачі допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами;

— Особи з інвалідністю;

— Сім’ї з двома і більше дітьми;

— Пенсіонери віком понад 65 років

Територія:

Вся територія України, а також ВПО з визначених регіонів

Сума:

2220 грн на кожного члена сім’ї

Строк:

щомісяця, протягом трьох місяців

Кількість людей:

100 тисяч осіб (з можливістю збільшення)

Обсяг коштів:

0,7 млрд грн

Канал виплати:

Western Union або уповноважені банки, які визначені Міжнародною організацією з міграції (МОМ)

Гаряча лінія:

+380952403511, +380674066327

Електронна адреса:

[email protected]

Партнер:

RED ROSE CDS LIMITED

Категорія:

На пілотній стадії стосовно 40 000 осіб, а саме:

— внутрішньо переміщені особи пенсіонери та/або особи з інвалідністю.

Територія:

Регіони, визначені Мінсоцполітики

Сума:

2220 грн на кожного члена сім’ї

Строк:

щомісяця протягом трьох місяців з потенційним продовженням

Кількість людей:

40 тисяч сімей (заявок)

Канал виплати:

Money Gram, уповноважені банки (визначає Red Rose)

Партнер:

БО «Людина в біді»

Меморандум:

Меморандум у стадії опрацювання

Партнер:

Норвезька рада у справах біженців

Меморандум:

Меморандум у стадії опрацювання

Категорія:

На пілотній стадії Особи з інвалідністю

Територія:

Південні і східні регіони

Подписывайтесь на наш Тelegram-канал t.me/sudua, на Youtube «Право ТВ», а также на нашу страницу в Facebook и в Instagram, чтобы быть в курсе самых важных событий.

Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
 • Валентина Юрченко
  Валентина Юрченко
  суддя Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді
 • Олександр Мельник
  Олександр Мельник
  суддя Миколаївського окружного адміністративного суду