НАПК считает, что замечания Высшего совета правосудия и РСУ к Государственной антикоррупционной программе следует отклонить

13:24, 26 января 2023
Проект Государственной антикоррупционной программы уже передали в Правительственный комитет - по мнению НАПК, предложения ВСП и РСУ должны быть отклонены.
НАПК считает, что замечания Высшего совета правосудия и РСУ к Государственной антикоррупционной программе следует отклонить
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Как ранее писала «Судебно-юридическая газета», Высший совет правосудия поддержал проект Государственной антикоррупционной программы (ГАП) с замечаниями. В проекте ГАП в частности говорится о значительном расширении полномочий Общественного совета добропорядочности (негативное заключение ГРД в отношении судьи ВККС сможет преодолеть только на совместном с ГРД заседании, если за это проголосует большинство членов ГРД), а также изменениях в процедуре квалификационного оценивания судей. Также предлагается запретить судьям уходить в отставку до завершения дисциплинарных производств.

Как сообщило НАПК, 25 января Национальное агентство по предотвращению коррупции направило на повторное рассмотрение Правительственным комитетом по вопросам нацбезопасности, обороны и правоохранительной деятельности доработан проект Государственной антикоррупционной программы на 2023-2025 годы.

Впрочем, как отметил заместитель Председателя НАПК Андрей Вишневский, «НАПК учло все полученные в документ предложения, кроме откровенно направленные на выхолащение его ключевого содержания и назначения».

НАПК предлагает отклонить замечания Высшего совета правосудия, Раді судей, Национальной школы судей, АМКУ и ГНС.

«Протягом останніх двох тижнів НАЗК провело додатові узгоджувальні наради з 19-ма заінтересованими органами та суттєво доопрацювало проект ДАП, не лише не втративши при цьому його сенсу, а й підвищивши якість. Цей процес був конструктивним з боку всіх учасників, тому всі розбіжності між НАЗК і 14-ма ключовими органами (Мін’юст, Мінфін, Мінекономіки, Мінагрополітики, МВС, МКІП, Мінсоцполітики, Мінінфраструктури, Мінстратегпром, Державна інспекція архітектури та містобудування, Держфінмоніторинг, Державна служба статистики, НБУ та Рада бізнес-омбудсмена) врегульовано.

Лише з 5-ма інституціями з числа учасників додаткових узгоджувальних процедур (Вища рада правосуддя, Рада суддів, Національна школа суддів, Антимонопольний комітет та Державна податкова служба) залишились окремі розбіжності, які можуть бути розглянуті безпосередньо на засіданні Урядового комітету», - йдеться на сайті НАЗК.

«Ці розбіжності лежать по інший бік червоних ліній, за якими Антикорупційна програма перетворюється на «прокорупційну».

На думку НАЗК, ці розбіжності можуть бути усунуті лише шляхом відхилення відповідних пропозицій і зауважень, але це рішення має прийматись на політичному рівні Урядового комітету та Кабінету Міністрів, оскільки НАЗК ніколи не підтримає їх врахування», – наголошує Андрій Вишневський.

Нагадаємо, що на початку цього року Представництво ЄС в Україні виступило на підтримку затвердження ДАП Урядом, назвавши її «наріжним каменем для вільного та демократичного майбутнього на шляху до ЄС та відновлення України».

У січні група Послів G7 визначила підтримку затвердження та безпосереднього виконання ДАП серед своїх пріоритетів, яких буде дотримуватися у 2023 році. 

9 січня Урядовий комітет під головуванням Міністра оборони Олексія Резнікова розглянув проект ДАП і повернув його НАЗК для проведення додаткових узгоджувальних процедур з органами, представники яких висловилися щодо цього на засіданні Урядового комітету, та відповідного доопрацювання.

Автор: Наталья Мамченко

Подписывайтесь на наш Тelegram-канал t.me/sudua, на Twitter, а также на нашу страницу в Facebook и в Instagram, чтобы быть в курсе самых важных событий.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Калугіна
    Інна Калугіна
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду
  • Микола Місечко
    Микола Місечко
    суддя Оболонського районного суду міста Києва