Конституційність Закону «Про іпотеку»: КСУ видав забезпечувальний наказ

13:45, 17 апреля 2019
Виконання забезпечувального наказу Конституційний Суд України покладає на Міністерство юстиції України в особі міністра юстиції України.
Конституційність Закону «Про іпотеку»: КСУ видав забезпечувальний наказ
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Велика Палата Конституційного Суду України при розгляді конституційної скарги Андрія Дерменжи щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частин першої, другої статті 23 Закону України «Про іпотеку» від 5 червня 2003 року №898‒IV вжила заходів щодо забезпечення цієї конституційної скарги шляхом видання забезпечувального наказу. Про це повідомляє прес-служба КСУ.

Конституційний Суд України наголошує, що суб’єкт права на конституційну скаргу звернувся до Суду з клопотанням видати забезпечувальний наказ з метою запобігання незворотнім наслідкам, що можуть настати у зв’язку з виконанням остаточного судового рішення у його справі. Автор клопотання стверджує, що у разі виконання остаточного судового рішення, яким звернено стягнення на його квартиру, він та його родина фактично опиняться «на вулиці без житла та без коштів».

Відповідно до статті 78 Закону України «Про Конституційний Суд України» при розгляді конституційної скарги Велика Палата Конституційного Суду України, у виняткових випадках, з власної ініціативи може вжити заходів щодо забезпечення конституційної скарги, видавши забезпечувальний наказ, який є виконавчим документом (частина перша); підставою для забезпечення конституційної скарги є необхідність запобігти незворотнім наслідкам, що можуть настати у зв’язку з виконанням остаточного судового рішення (частина друга).

Конституційний Суд України наказує вжити заходів щодо забезпечення конституційної скарги Дерменжи А.В.

«З метою запобігання незворотнім наслідкам, що можуть настати у зв’язку з виконанням остаточного судового рішення у справі Дерменжи А.В., та з огляду на винятковість випадку, що розглядається, Конституційний Суд України вважає за необхідне вжити заходів щодо забезпечення конституційної скарги Дерменжи А.В. шляхом видання забезпечувального наказу», — підкреслюється у виконавчому документі.

Забезпечувальний наказ встановлює заборону здійснювати звернення стягнення на предмет іпотеки — квартиру, що належить Дерменжи А.В. Виконання забезпечувального наказу Конституційний Суд України покладає на Міністерство юстиції України в особі міністра юстиції України.

Забезпечувальний наказ втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення або постановлення ним ухвали про закриття конституційного провадження у цій справі.

Забезпечувальний наказ направлено до Міністерства юстиції України та суб’єкту права на конституційну скаргу.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що КСУ розглядав конституційність положень ч. 3 ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Telegram канал Sud.ua
Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Сергій Дячук
    Сергій Дячук
    суддя Святошинського районного суду міста Києва
  • Юлія Черняк
    Юлія Черняк
    суддя Верховного Суду у Касаційному цивільному суді