Планування перед арештом активів: у Києві обговорили міжнародну практику

19:50, 16 августа 2019
Учасники зустрічі дійшли висновку про необхідність вироблення чіткої системи взаємодії відомств.
Планування перед арештом активів: у Києві обговорили міжнародну практику
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

З метою вдосконалення національної системи управління арештованим майном в рамках співробітництва з міжнародним проектом технічної допомоги EUACI (European Union Anti-Corruption Initiative) експертами підготовлено дослідження міжнародної практики застосування планування перед арештом активів, одержаних злочинним шляхом або використаних для вчинення злочину, передає прес-служба ВС.

Дослідження включає в себе опис рекомендацій міжнародних організацій та інституцій, окремих зарубіжних практик планування перед арештом активів, у тому числі досвід Сполучених Штатів Америки, Канади, Колумбії, Франції та Австралії, а також рекомендації щодо практичного впровадження різних моделей для вирішення ситуації з плануванням перед арештом в Україні.

Механізм планування перед арештом активів розглядається як передова практика, яка дозволяє належно організувати подальше управління арештованими активами та забезпечити раціональне використання ресурсів держави в процесі повернення отриманих у неправомірний спосіб активів.

Участь у презентації концепції «Планування перед арештом активів, одержаних злочинним шляхом або використаних для вчинення злочину», яка відбулася 14 серпня 2019 року в Києві, взяла заступник голови Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду, секретар Другої судової палати Валентина Щепоткіна. На думку судді, необхідно залучати слідчих суддів до вдосконалення механізму планування перед арештом активів, проводити навчання за участю експертів та враховувати в цьому процесі найкращий міжнародний досвід.

У заході також взяли участь представники Міністерства юстиції України, Міністерства внутрішніх справ України, Генеральної прокуратури України, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань, Служби безпеки України, Національної поліції України та Державної фіскальної служби України.

Учасники зустрічі дійшли висновку про необхідність вироблення чіткої системи взаємодії відомств, залучених до процесу планування, встановлення високого рівня довіри між ними та забезпечення відповідної загальної оцінки, належного юридичного і фінансового аналізів активів у процесі планування.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» повідомляла про постанову КГС ВС щодо накладення арешту на земельні ділянки членів фермерського господарства.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Сегодня день рождения празднуют
  • Лідія Ізовітова
    Лідія Ізовітова
    голова Національної асоціації адвокатів України
  • Олег Коліуш
    Олег Коліуш
    член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, суддя Вищого антикорупційного суду
  • Олександр Дзюба
    Олександр Дзюба
    суддя Дніпровського районного суду міста Києва