Верховний Суд роз’яснив порядок передачі кримінальних проваджень до ВАКС

15:08, 27 сентября 2019
До ВС надійшло звернення суддів.
Верховний Суд роз’яснив порядок передачі кримінальних проваджень до ВАКС

Кримінальні провадження, підсудні Вищому антикорупційному суду, мають бути передані до нього на підставі ухвал тих судів, у яких ці кримінальні провадження перебувають на розгляді. У випадку виникнення спірних питань стосовно того, чи підлягає справа передачі до ВАКС, вони можуть бути вирішені Верховним Судом у порядку, передбаченому ст. 34 Кримінального процесуального кодексу України. Про це передає прес-служба ВС.

Таке роз’яснення надав Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду на звернення суддів щодо порядку передачі окремих категорій кримінальних проваджень до ВАКС. Крім того, ККС ВС звернув увагу на те, що ВАКС розпочав роботу 5 вересня 2019 року, а 18 вересня 2019 року був прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо початку роботи Вищого антикорупційного суду».

«Цим Законом було внесено низку змін до розділу XI «Перехідні положення» КПК України та  розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Вищий антикорупційний суд», зокрема уточнено підсудність ВАКС та зазначено, що кримінальні провадження, досудове розслідування яких здійснюється або здійснювалося Національним антикорупційним бюро України та закінчено прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, підсудні ВАКС, передаються до цього суду для розгляду в установленому КПК України порядку. Окремого вирішення цього питання іншими судами не передбачено», - зазначили у ВС.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Рада внесла зміни до закону про ВАКС.

Також нам стало відомо, чи доводиться Вищому антикорупційному суду повертати справи та чому.

Також нагадаємо, як зміниться законодавство з запуском Антикорсуду.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Оцінювання державних службовців: як і для чого
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Александр Яковлев
    Александр Яковлев
    судья Пятого апелляционного административного суда
загрузка...