Адвокати, які здійснюють захист підозрюваних, обвинувачених або інших осіб, зазначених у статті 45 Кримінального процесуального кодексу України, у Вищому антикорупційному суді, повинні належним чином підтвердити свої повноваження. Повноваження захисників у кримінальному провадженні мають бути підтверджені саме перед Вищим антикорупційним судом.
Так, відповідно до частини 1 статті 50 Кримінального процесуального кодексу України, повноваження захисника на участь у кримінальному провадженні підтверджуються:
Тож, повноваження захисника у кримінальному провадженні підтверджуються наступними документами:
або
або
Додатково варто звернути увагу на вимоги, які вісуваються до ордера. Зокрема, ордер вважається оформленим не за вимогами законодавства, якщо у ньому не зазначено конкретної назви органу, де надається правова допомога (правовий висновок, викладений у постанові Великої Палати Верховного Суду від 05 червня 2019 року у справі №9901/847/18). Тобто в ордері має бути зазначена саме назва органу, у якому надається правова допомога (п. 15.4 Положення про ордер на надання правової допомоги та порядок ведення реєстру ордерів).
Адвокати мають надавати оригінали та/або належним чином засвідчені копії документів, які підтверджують повноваження захисників, у матеріали справи при розгляді кримінального провадження у Вищому антикорупційному суді. Це стосується навіть тих ситуацій, коли документи надавались раніше у матеріали справи при розгляді її в місцевому загальному суді.
Нагадаємо, що «Судово-юридична газета» повідомляла, як забезпечити доступ захисника до підзахисного.
Крім того, ми писали про основні тези, викладені під час засідання КСУ щодо скасування адвокатської монополії.
Також ми інформували про порядок виплати винагороди присяжним за час виконання обов’язків у суді.