Погрози судді Вищого антикорсуду: ВРП звернулася до Офісу Генпрокурора

16:12, 27 августа 2020
На адресу Катерини Широкої надійшли погрози їй та членам її родини.
Погрози судді Вищого антикорсуду: ВРП звернулася до Офісу Генпрокурора
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочинів у кримінальних провадження, розпочатих за повідомленнями судді Вищого антикорупційного суду Катерини Широкої про втручання в її діяльність щодо здійснення правосуддя. Про це інформує пресцентр ВРП.

До Вищої ради правосуддя у травні 2020 року надійшли повідомлення судді Вищого антикорупційного суду Катерини Широкої про втручання у її діяльність, погрози їй та членам її родини. Зокрема, суддя повідомила, що у день постановляння певної ухвали (засідання транслювалося на каналі Youtube) на її особисту сторінку у соціальній мережі Facebook через систему обміну миттєвими повідомленнями Messenger надійшло повідомлення з погрозами на її адресу та на адресу її родини. Отримане повідомлення суддя розцінює як погрози щодо судді та її рідних у зв’язку з діяльністю, пов’язаною із здійсненням правосуддя. Керуючись частиною четвертою статті 48 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», суддя повідомила Вищу раду правосуддя та Генерального прокурора про втручання у її діяльність та просила вжити відповідних заходів реагування.

Про факти надходження погроз стосовно судді було повідомлено також Службу безпеки України та Національну поліцію України. Згідно з інформацією, отриманою ВРП від правоохоронних органів, Головним слідчим управлінням Національної поліції України 13 червня 2020 року внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020000000000573 за частиною першою статті 346 Кримінального кодексу України. Слідчим відділом Шевченківського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві здійснюється досудове розслідування в окремому кримінальному провадженні, відкритому 19 червня 2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 КК України.

ВРП зазначила, що відповідно до статті 6 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», здійснюючи правосуддя, суди є незалежними від будь-якого незаконного впливу. Суди здійснюють правосуддя на основі Конституції і законів України та на засадах верховенства права. Втручання у здійснення правосуддя, вплив на суд або суддів у будь-який спосіб, неповага до суду чи суддів, збирання, зберігання, використання і поширення інформації усно, письмово або в інший спосіб з метою дискредитації суду або впливу на безсторонність суду, заклики до невиконання судових рішень забороняються і мають наслідком відповідальність, установлену законом. Таким чином, надсилання суддям повідомлень із погрозами, є втручанням у діяльність суддів при здійсненні правосуддя, за яке передбачена кримінальна відповідальність.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що ВРП прокоментувала втручання адвоката у діяльність суддів

Додамо, що ВРП звернулася до Служби судової охорони через спробу підірвати суддю гранатою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Богатих
    Інна Богатих
    заступник Міністра юстиції України
  • Ганна Самойлюк
    Ганна Самойлюк
    суддя Одеського окружного адміністративного суду
  • Ольга Шевчук
    Ольга Шевчук
    суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду