Оскарження вироку за державну зраду та позови до Держпраці: анонс судових засідань ВС

11:52, 26 октября 2020
На цьому тижні Верховний Суд розгляне низку важливих та цікавих справ.
Оскарження вироку за державну зраду та позови до Держпраці: анонс судових засідань ВС

Пресцентр Верховного Суду оприлюднив анонс судових засідань на поточний тиждень.

Так, 27 жовтня 2020 року Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду розгляне касаційні скарги захисників колишнього депутата Верховної Ради АР Крим, засудженого до 12 років позбавлення волі за державну зраду. Як установили суди, навесні 2014 року він, реалізуючи умисел на проведення підривної діяльності проти України, взяв участь у засіданні незаконно створеного органу «Державна Рада Республіки Крим» та разом із колишніми депутатами Верховної Ради АР Крим прийняв так звану «Конституцию Республики Крым» як суб’єкта Російської Федерації. А восени 2014 року ця особа як кандидат у депутати Феодосійської міськради «Республики Крым» взяла участь у незаконно призначених виборах.

(Справа № 755/15405/15-к, провадження № 51-684км20)

29 жовтня ККС ВС розгляне касаційну скаргу захисника особи, засудженої до 12 років позбавлення волі за державну зраду − збирання для Російської Федерації інформації про оборонні замовлення України.

(Справа № 638/1423/18, провадження № 51-923км20)

Цього дня ККС ВС розгляне також касаційну скаргу захисника особи, засудженої до 9 років позбавлення волі за участь у терористичній організації та придбання, носіння, зберігання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин та вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу. Як установили суди, зокрема, влітку 2014 року особа вступила до незаконного збройного формування «КГБ» терористичної організації «ЛНР», а також восени 2016 − влітку 2017 року збирала розвідувальну інформацію, у тому числі біля Верховної Ради України, про місця перебування та спосіб пересування одного з народних депутатів України, яку передавала учасникам «ЛНР» з метою використання ними цієї інформації проти органів державної влади України, зокрема для вчинення терористичних актів.

(Справа № 642/6196/17, провадження № 51-3598км18)

27 жовтня о 14:00 Касаційний адміністративний суд у складі ВС продовжить розгляд справи № 805/430/18-а за позовом Товариства, яке оскаржує постанову ГУ Держпраці у Донецькій області про накладення штрафу в розмірі 7 104 000 грн. Суть спору полягає в тому, що контролюючий орган під час перевірки позивача з питань дотримання законодавства про працю виявив порушення щодо нарахування та виплати індексації заробітної плати працівникам підприємства, і це стало підставою для накладення штрафних санкцій на позивача.

Того ж дня о 14:30 КАС ВС продовжить розгляд справи № 804/3566/17 за позовом юридичної особи до ГУ Держпраці у Дніпропетровській області. Позивач просить скасувати припис і постанови про накладення штрафних санкцій. Підставою для накладення на юридичну особу штрафу стало порушення нею вимог частин 1–3 ст. 115 КЗпП України та частин 1, 3 ст. 24 Закону України «Про оплату праці» щодо нарахування заробітної плати найманим працівникам (заробітна плата була виплачена з порушенням строків).

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» писала, що КАС визначив, хто і як повинен виконувати рішення судів на користь судді

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Заседание Этического совета по проверке ВСП, ПРЯМОЙ ЭФИР
Заседание Этического совета по проверке ВСП, ПРЯМОЙ ЭФИР
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Наталя Мартюхіна
    Наталя Мартюхіна
    суддя Східного апеляційного господарського суду
  • Сергій Антонік
    Сергій Антонік
    суддя Центрального апеляційного господарського суду
загрузка...